ARGEȘ-Colegiul uninominal nr.8
Municipiul PITEŞTI
Localitate componentă: Piteşti
Str. 1 Decembrie 1918 cu blocul M9
Str. 1 Decembrie 1918 case şi blocurile M4, M6, M6a+M8a
Str. 1 Decembrie 1918 cu blocurile M1, M3+M3a, M5+M5a, M7A
Str. 1 Decembrie 1918 cu blocurile M8, M10
Ale. Al. Papiu-Ilarian - case şi blocul C4. (fosta Ale. Schitului)
Str. Alexandru Donici case
Str. Alunului cu blocul A38
Str. Alunului case şi blocurile A40, A41, B23, C17, D13
Str. Alunului cu blocul B23A
Str. Alunului cu blocurile B22A, D12
Str. Baloteşti cu blocul T7
Str. Baloteşti case de la nr. 1 la nr. 157 (pe partea stângă, toată strada) şi de la nr. 66 la nr. 116 (pe partea dreaptă, până la pădure)
Str. Barbu Ştefănescu Delavrancea case
Cal. Bascovului cu blocul B2 (P + 4E)
Str. Camil Petrescu case
Ale. Caraiman - integral
Str. Carpenului cu blocurile E3, E3A
Ale. Castanilor - integral
Str. Constantin Stătescu - integral
Str. Carpenului cu blocurile 41bis, B24, B24a
Str. Carpenului case şi blocurile B 25A, E4, E4A, E5, E7, E8, E9, E10, E11
Ale. Căminelor case şi blocurile P14a, P15a
Ale. Căminelor cu blocurile 3 (fost bloc Subansamble AUTO), 5 (fost bloc ALPROM), 7 (fost bloc Novatex), 7A (fost bloc Argeşeana), 9 (fost bloc Teleconstrucţia), 1 ANL
Ale. Cezar Petrescu cu blocurile J1, J2
Str. Constantin D. Stătescu case şi blocurile C4, C9, J3 şi blocul B5
Int. Constantin Dobrogeanu Gherea case
Str. Constantin Dobrogeanu Gherea case şi blocurile 1 şi 2 (ale SC Alprom SA)
Str. Constantin Noica cu blocurile T1, T2, T7a, T7b
Str. Constantin Rădulescu-Motru cu blocurile O5, O6, O7, P1a, P2a, P4a, P5a
Str. Constantin Rădulescu-Motru cu blocurile P9a, P10a, P11a, P12a, P13a
Int. Dafinului - integral
Str. Daliei - integral
Int. Despina Doamna - integral
Int. Doamna Despina case
Str. Doamna Stanca case
Int. Dobrogeanu Gherea - integral
Ale. Dr. Ştefan Odobleja - integral
Ale. Dr. Ana Aslan case
Str. Dr. Carol Davila cu blocurile A3, B1, B2, N5
Str. Dr. Carol Davila cu blocul C2
Str. Dr. Carol Davila cu blocurile B3, B6
Str. Dr. Carol Davila cu blocul A9
Str. Dr. Carol Davila cu blocul M7
Str. Dr. Gheorghe Marinescu cu blocurile Da, Db, Dc
Str. Dr. Haralambie Botescu case
Str. Dr. Victor Babeş case şi blocurile T1, T2, T3, T4, T5, M1A
Ale. Duiliu Zamfirescu case
Ale. Eftimie Antonescu cu blocurile A29, A30, B20
Ale. Eftimie Antonescu cu blocurile B18, B18bis
Str. Emil Cioran case
Str. Episcop Grigorie Leu case
Str. Eugen Ionescu cu blocurile A8, A12 b, A13, Q1, Q3, Q5, Q7
Str. Făgăraş cu blocul D1
Str. Făgăraş cu blocurile D2, D3, E1, E2, E3, E4, E5, E6, E7, E8, E9
Str. Ficusului - integral
Ale. Filofteia Popescu cu blocurile A14, A15
Str. Fraţii Cătina cu blocurile B5, C3
Str. Gârlei cu blocurile A36bis, A39
Str. Gârlei cu blocul P3a
Str. Gârlei case şi blocurile P16a, P17
Str. Găvenii case
Str. George Coşbuc case
Str. George Sion case
Ale. George Stephănescu case şi blocurile C2a, V1 (nr. poştal 4)
Str. Gheorghe Asachi cu blocurile B4, B7
Str. Gheorghe Ionescu Gion cu blocurile C5, C6
Str. Gheorghe Ionescu Gion cu blocurile A6, N1
Str. Gheorghe Ionescu Gion cu blocurile A7, B8
Str. Gheorghe Ţiţeica cu blocurile S2, S3, S4
Str. Gheorghe Ţiţeica cu blocurile S5, S6
Str. G-ral Eremia Grigorescu cu blocurile P13, P17
Str. G-ral Gheorghe Magheru case
Str. Grigoreşti case (inclusiv casele de pe fosta str. Velişoara)
Str. Haralambie Boţescu - integral
Str. Ioan Fundescu - integral
Ale. Ioan Băjenaru cu blocul C7
Str. Ioan Budai-Deleanu case
Ale. Ioan Ursu case
Str. Ion Agârbiceanu case
Str. Ion Ghica case
Str. Ion Minulescu cu blocurile C8, M11
Str. Ion Minulescu cu blocul A12
Str. Ion Minulescu case şi blocurile A11, B10, B11, B12, CS1, CS2
Ale. Ionel Teodoreanu cu blocurile C5, H1
Int. Lămâiţei - integral
Str. Măceşului - integral
Str. Liviu Rebreanu cu blocurile A4, A5, N2
Str. Liviu Rebreanu cu blocurile A10, B13
Str. Lucian Blaga cu blocurile M5b, M5c
Str. Lucian Blaga case şi blocurile Q2, Q4, Q6, Q8
Ale. Mărului - integral
Str. Mihail Chiţescu case
Str. Mioarei case
Str. Mircea Eliade case şi blocurile A2, ME (nr. poştal 36), A (nr. poştal 3A)
Str. Mitropolit Antim Ivireanu case şi blocurile M (nr. poştal 8), M1 (nr. poştal 2)
Str. Morii case
Ale. Negoiul case şi blocurile 1A, 1B, 2 ANL, 10
Str. Negru Vodă cu blocul B1
Str. Nichifor Crainic case şi blocul C8
Bld. Nicolae Bălcescu cu blocurile L2, L3, L4, L5
Bld. Nicolae Bălcescu cu blocurile D1, D2, O4 şi casele până la nr. 212 inclusiv (pe partea dreaptă) şi nr. 157 A (pe partea stângă)
Bld. Nicolae Bălcescu cu blocurile D3, D4, D5, D6
Bld. Nicolae Bălcescu cu blocurile S1, S1a
Bld. Nicolae Bălcescu cu blocurile L1, L6
Int. Nicolae Bălcescu cu blocul S7
Int. Nicolae Bălcescu case
Str. Nicolae Cernescu case
Psj. Nicolae Dimancea - integral
Ale. Nicolae Gane case şi blocurile P6a, P7a, P8a
Str. Nicolae Labiş case
Str. Ovid Densuşeanu case
Str. Paltinului cu blocul B21
Str. Paltinului cu blocurile A32, A33, A34
Str. Paltinului case şi blocurile A35, A35bis, A36, A37, C15, C16, F1
Str. Paltinului cu blocurile C14, D14
Str. Paltinului cu blocul B22
Str. Petre Ispirescu case
Str. Plopilor cu blocul S3a
Str. Plopilor case
Str. Remus Macarie case
Str. Schitului case
Str. Seneslau case şi blocul I1 (nr. poştal 2B)
Str. Simion Bărnuţiu case
Ale. Spitalului case
Str. Stejarului cu blocurile A25, A26, A31, D2
Str. Stejarului cu blocurile A27, A28, B19
Str. Stejarului cu blocul D1
Str. Stroe Leordeanu cu blocul C1
Str. Thoma Ionescu - integral
Str. Tudor Vianu cu blocurile B1A, B2A
Str. Vânători case
Ale. Vasile Goldiş case
Str. Vasile Veselovschi case
Str. Velişoara - integral
Str. Victor Eftimiu cu blocurile A1, M5, M5a, N3, N4
Str. Zamfireşti case
Comuna Bascov
Sate: Bascov, Brăileni, Glâmbocu, Mica, Prislopu Mic, Schiau, Uiasca, Valea Ursului
Comuna Băbana
Sate: Băbana, Băjăneşti, Ciobăneşti, Cotmeniţa, Groşi, Lupueni, Slătioarele