|
Candidat |
Partid |
Voturi |
|
Cristian Mihai Adomniţei
|
PNL |
8206,
câștigător
|
|
Narciza Nedelcu
|
PD-L |
4838,
cu 3369 ar fi depășit pe primul clasat
|
|
Vasile Cîtea
|
PSD+PC |
4698,
cu 3509 ar fi depășit pe primul clasat
|
|
Nicolae Păun
|
PRP |
458,
cu 23093 ar fi obținut 50%+1
|
|
Alexandru Cheptea
|
PRM |
372,
cu 19881 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aurel Vainer
|
FCER |
258,
cu 26051 ar fi obținut 50%+1
|
|
Liana Dumitrescu
|
AMR |
251,
cu 27361 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ovidiu-Silviu Brichisala
|
PNG-CD |
240,
cu 20013 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ovidiu-Victor Gant
|
FDGR |
212,
cu 21123 ar fi obținut 50%+1
|
|
Varujan Pambuccian
|
UAR |
121,
cu 26148 ar fi obținut 50%+1
|
|
Miron Ignat
|
CRLR |
100,
cu 22852 ar fi obținut 50%+1
|
|
Oana Manolescu
|
ALAR |
73,
cu 23112 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aledin Amet
|
UDTTMR |
66,
cu 26184 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dusan Popov
|
USR |
64,
cu 23026 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dragoş-Gabriel Zisopol
|
UER |
60,
cu 17699 ar fi obținut 50%+1
|
|
Iusein Ibram
|
UDTR |
42,
cu 20655 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ştefan Buciuta
|
UUR |
37,
cu 24066 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mircea Grosaru
|
AIR |
37,
cu 26147 ar fi obținut 50%+1
|
|
Niculae Mircovici
|
UBBR |
28,
cu 20333 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mihai Radan
|
UCR |
26,
cu 23296 ar fi obținut 50%+1
|
|
Adrian-Miroslav Merka
|
UDSCR |
24,
cu 26182 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ghervazen Longher
|
UPR |
15,
cu 23119 ar fi obținut 50%+1
|
|
Gheorghe Firczak
|
UCRR |
14,
cu 26168 ar fi obținut 50%+1
|
|
Angela Máté
|
UDMR |
12,
cu 20241 ar fi obținut 50%+1
|
IAȘI-Colegiul uninominal nr.7
Oraşul PODU ILOAIEI
Localităţi componente: Podu Iloaiei, Budăi
Sate ce aparţin oraşului: Cosiţeni, Holm, Scobâlţeni
Comuna Alexandru I. Cuza
Sate: Alexandru I. Cuza, Kogălniceni, Scheia, Volintireşti
Comuna Bălţaţi
Sate: Bălţaţi, Cotârgaci, Filiaşi, Mădârjeşti, Podişu, Sârca, Valea Oilor
Comuna Brăeşti
Sate: Brăeşti, Albeşti, Buda, Cristeşti, Rediu
Comuna Butea
Sate: Butea, Miclăuşeni
Comuna Dumeşti
Sate: Dumeşti, Banu, Chilişoaia, Hoiseşti, Păuşeşti
Comuna Erbiceni
Sate: Erbiceni, Bârleşti, Spinoasa, Sprânceana, Totoeşti
Comuna Gropniţa
Sate: Gropniţa, Bulbucani, Forăşti, Mălăeşti, Sângeri, Săveni
Comuna Hălăuceşti
Sate: Hălăuceşti, Luncaşi
Comuna Lungani
Sate: Lungani, Crucea, Goeşti, Zmeu
Comuna Mădârjac
Sate: Mădârjac, Bojila, Frumuşica
Comuna Mirceşti
Sate: Mirceşti, Iugani
Comuna Mogoşeşti-Siret
Sate: Mogoşeşti-Siret, Muncelu de Sus, Tudor Vladimirescu
Comuna Oţeleni
Sate: Oţeleni, Hândreşti
Comuna Popeşti
Sate: Popeşti, Doroşcani, Hărpăşeşti, Obrijeni, Pădureni, Vama
Comuna Răchiteni
Sate: Răchiteni, Izvoarele, Ursăreşti
Comuna Sineşti
Sate: Sineşti, Bocniţa, Osoi, Storneşti