|
Candidat |
Partid |
Voturi |
|
Nicolae Ciprian Nica
|
PSD+PC |
13653,
câștigător
|
|
Sorinionelflorin Hornea
|
PD-L |
6058,
cu 7596 ar fi depășit pe primul clasat
|
|
Neculai Ionescu
|
PNL |
3200,
cu 10454 ar fi depășit pe primul clasat
|
|
Mihai Cioranu
|
PNG-CD |
304,
cu 24172 ar fi obținut 50%+1
|
|
Corneliu Tatu
|
PRM |
300,
cu 24176 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aurel Vainer
|
FCER |
132,
cu 26051 ar fi obținut 50%+1
|
|
Adrian-Miroslav Merka
|
UDSCR |
122,
cu 26182 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aledin Amet
|
UDTTMR |
117,
cu 26184 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dusan Popov
|
USR |
113,
cu 23026 ar fi obținut 50%+1
|
|
Nicolae Păun
|
PRP |
72,
cu 23093 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dragoş-Gabriel Zisopol
|
UER |
67,
cu 17699 ar fi obținut 50%+1
|
|
Oana Manolescu
|
ALAR |
54,
cu 23112 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mircea Grosaru
|
AIR |
53,
cu 26147 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mihai Radan
|
UCR |
35,
cu 23296 ar fi obținut 50%+1
|
|
Iusein Ibram
|
UDTR |
34,
cu 20655 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ovidiu-Victor Gant
|
FDGR |
27,
cu 21123 ar fi obținut 50%+1
|
|
Niculae Mircovici
|
UBBR |
25,
cu 20333 ar fi obținut 50%+1
|
|
Liana Dumitrescu
|
AMR |
23,
cu 27361 ar fi obținut 50%+1
|
|
Szilárd Fazakas
|
UDMR |
22,
cu 24454 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ghervazen Longher
|
UPR |
17,
cu 23119 ar fi obținut 50%+1
|
|
Miron Ignat
|
CRLR |
16,
cu 22852 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ştefan Buciuta
|
UUR |
12,
cu 24066 ar fi obținut 50%+1
|
|
Varujan Pambuccian
|
UAR |
10,
cu 26148 ar fi obținut 50%+1
|
|
Gheorghe Firczak
|
UCRR |
9,
cu 26168 ar fi obținut 50%+1
|
VRANCEA-Colegiul uninominal nr.6
Municipiul ADJUD
Localităţi componente: Adjud, Burcioaia
Sate: ce aparţin municipiului: Adjudu Vechi, Şişcani
Oraşul PANCIU
Localităţi componente: Panciu, Crucea de Jos, Crucea de Sus, Dumbrava, Neicu, Satu Nou
Comuna Bogheşti
Sate: Bogheşti, Bicheşti, Bogheştii de Sus, Chiţcani, Iugani, Pleşeşti, Plăcinţeni, Prisecani, Tăbuceşti
Comuna Câmpuri
Sate: Câmpuri, Feteşti, Gura Văii, Rotileştii Mari, Rotileştii Mici
Comuna Corbiţa
Sate: Şerbăneşti, Buda, Corbiţa, Izvoarele, Lărgăşeni, Ocheşeşti, Rădăcineşti, Tuţu, Vâlcelele
Comuna Fitioneşti
Sate: Fitioneşti, Ciolăneşti, Ghimiceşti, Holbăneşti, Mănăstioara
Comuna Homocea
Sate: Homocea, Costişa, Lespezi
Comuna Păuneşti
Sate: Păuneşti, Viişoara
Comuna Ploscuţeni
Sate: Ploscuţeni, Argea
Comuna Răcoasa
Sate: Răcoasa, Gogoiu, Mărăşti, Varniţa, Verdea
Comuna Rugineşti
Sate: Rugineşti, Angheleşti, Copăceşti, Văleni
Comuna Soveja
Sate: Dragosloveni, Rucăreni
Comuna Străoane
Sate: Străoane, Muncelu, Repedea, Văleni
Comuna Tănăsoaia
Sate: Tănăsoaia, Costişa, Costişa de Sus, Covrag, Călimăneasa, Feldioara, Galbeni, Năneşti, Vladnicu de Jos, Vladnicu de Sus