|
Candidat |
Partid |
Voturi |
|
Cornel Itu
|
PSD+PC |
6633,
câștigător
|
|
Adrian Radu Hetea
|
PD-L |
5543,
cu 5706 ar fi prins un loc alocat partidului
|
|
Marius Dorel Manzat
|
PNL |
5543,
cu 1091 ar fi depășit pe primul clasat
|
|
Áron Pál Váncsa
|
UDMR |
2097,
cu 4537 ar fi depășit pe primul clasat
|
|
Traian Muresan
|
PNG-CD |
1640,
cu 21180 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dinu Tita
|
PRM |
691,
cu 22129 ar fi obținut 50%+1
|
|
Nicolae Păun
|
PRP |
207,
cu 23093 ar fi obținut 50%+1
|
|
Niculae Mircovici
|
UBBR |
61,
cu 20333 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aurel Vainer
|
FCER |
57,
cu 26051 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aledin Amet
|
UDTTMR |
46,
cu 26184 ar fi obținut 50%+1
|
|
Liana Dumitrescu
|
AMR |
44,
cu 27361 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ovidiu-Victor Gant
|
FDGR |
39,
cu 21123 ar fi obținut 50%+1
|
|
Miron Ignat
|
CRLR |
34,
cu 22852 ar fi obținut 50%+1
|
|
Iusein Ibram
|
UDTR |
30,
cu 20655 ar fi obținut 50%+1
|
|
Varujan Pambuccian
|
UAR |
26,
cu 26148 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dragoş-Gabriel Zisopol
|
UER |
23,
cu 17699 ar fi obținut 50%+1
|
|
Adrian-Miroslav Merka
|
UDSCR |
17,
cu 26182 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ştefan Buciuta
|
UUR |
16,
cu 24066 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mircea Grosaru
|
AIR |
15,
cu 26147 ar fi obținut 50%+1
|
|
Oana Manolescu
|
ALAR |
14,
cu 23112 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mihai Radan
|
UCR |
13,
cu 23296 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ghervazen Longher
|
UPR |
11,
cu 23119 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dusan Popov
|
USR |
10,
cu 23026 ar fi obținut 50%+1
|
|
Gheorghe Firczak
|
UCRR |
9,
cu 26168 ar fi obținut 50%+1
|
CLUJ-Colegiul uninominal nr.6
Municipiul DEJ
Localităţi componente: Dej, Ocna Dejului, Peştera, Pintic, Şomcutu Mic
Comuna Bobâlna
Sate: Bobâlna, Antăş, Blidăreşti, Băbdiu, Cremenea, Maia, Oşorhel, Pruni, Răzbuneni, Suarăş, Vâlcelele
Comuna Căşeiu
Sate: Căşeiu, Comorâţa, Coplean, Custura, Guga, Gârbău Dejului, Leurda, Rugăşeşti, Sălătruc, Urişor
Comuna Câţcău
Sate: Câţcău, Muncel, Sălişca
Comuna Chiuieşti
Sate: Chiuieşti, Dosu Bricii, Huta, Măgoaja, Strâmbu, Valea Căşeielului, Valea Lui Opriş
Comuna Cuzdrioara
Sate: Cuzdrioara, Mănăşturel, Valea Gârboului
Comuna Jichişu de Jos
Sate: Jichişu de Jos, Codor, Jichişu de Sus, Şigău, Tărpiu
Comuna Mica
Sate: Mica, Dâmbu Mare, Mănăstirea, Nireş, Sânmărghita, Valea Cireşoii, Valea Luncii
Comuna Mintiu Gherlii
Sate: Mintiu Gherlii, Buneşti, Nima, Petreşti, Pădurenii, Salatiu
Comuna Unguraş
Sate: Unguraş, Batin, Daroţ, Sicfa, Valea Unguraşului
Comuna Vad
Sate: Vad, Bogata de Jos, Bogata de Sus, Calna, Cetan, Curtuiuşu Dejului, Valea Groşilor