|
Candidat |
Partid |
Voturi |
|
Marius Sorin Gondor
|
PD-L |
10541,
câștigător
|
|
Iosip Marius Vicențio Lazăr
|
PSD+PC |
5875,
cu 4667 ar fi depășit pe primul clasat
|
|
Aniela Gabriela Ficiu
|
PNL |
1626,
cu 8916 ar fi depășit pe primul clasat
|
|
Pavel Raut
|
PRM |
1014,
cu 20063 ar fi obținut 50%+1
|
|
Tiberiu-Pantelie Rancu
|
PNG-CD |
694,
cu 20383 ar fi obținut 50%+1
|
|
György Sípos
|
UDMR |
497,
cu 6 ar fi adus caștigătorul sub 50%+1
|
|
Nicolae Păun
|
PRP |
254,
cu 23093 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ovidiu-Victor Gant
|
FDGR |
106,
cu 21123 ar fi obținut 50%+1
|
|
Niculae Mircovici
|
UBBR |
58,
cu 20333 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aurel Vainer
|
FCER |
52,
cu 26051 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mircea Grosaru
|
AIR |
50,
cu 26147 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mihai Radan
|
UCR |
48,
cu 23296 ar fi obținut 50%+1
|
|
Varujan Pambuccian
|
UAR |
39,
cu 26148 ar fi obținut 50%+1
|
|
Oana Manolescu
|
ALAR |
39,
cu 23112 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dusan Popov
|
USR |
35,
cu 23026 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ştefan Buciuta
|
UUR |
32,
cu 24066 ar fi obținut 50%+1
|
|
Adrian-Miroslav Merka
|
UDSCR |
29,
cu 26182 ar fi obținut 50%+1
|
|
Miron Ignat
|
CRLR |
19,
cu 22852 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dragoş-Gabriel Zisopol
|
UER |
17,
cu 17699 ar fi obținut 50%+1
|
|
Liana Dumitrescu
|
AMR |
12,
cu 27361 ar fi obținut 50%+1
|
|
Gheorghe Firczak
|
UCRR |
12,
cu 26168 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ghervazen Longher
|
UPR |
10,
cu 23119 ar fi obținut 50%+1
|
|
Iusein Ibram
|
UDTR |
10,
cu 20655 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aledin Amet
|
UDTTMR |
7,
cu 26184 ar fi obținut 50%+1
|
ARAD-Colegiul uninominal nr.6
Oraşul LIPOVA
Localităţi componente: Lipova, Radna, Şoimoş
Oraşul SÂNTANA
Localităţi componente: Sântana, Caporal Alexa
Comuna Bata
Sate: Bata, Bacău de Mijloc, Bulci, Ţela
Comuna Bârzava
Sate: Bârzava, Bătuţa, Căpruţa, Dumbrăviţa, Groşii Noi, Lalaşinţ, Monoroştia, Slatina de Mureş
Comuna Birchiş
Sate: Birchiş, Căpălnaş, Ostrov, Virismort
Comuna Conop
Sate: Conop, Belotinţ, Chelmac, Milova, Odvoş
Comuna Covăsinţ
Sat: Covăsinţ
Comuna Fântânele
Sate: Fântânele, Tisa Nouă
Comuna Frumuşeni
Sate: Frumuşeni, Aluniş
Comuna Ghioroc
Sate: Ghioroc, Cuvin, Miniş
Comuna Păuliş
Sate: Păuliş, Baraţca, Cladova, Sâmbăteni
Comuna Petriş
Sate: Petriş, Corbeşti, Ilteu, Obârşia, Roşia Nouă, Selişte
Comuna Săvârşin
Sate: Săvârşin, Cuiaş, Căprioara, Hălăliş, Pârneşti, Temeşeşti, Toc, Troaş, Valea Mare
Comuna Şiştarovăţ
Sate: Şiştarovăţ, Cuveşdia, Labaşinţ, Varniţa
Comuna Ususău
Sate: Ususău, Bruznic, Dorgoş, Pătârş, Zăbalţ
Comuna Vărădia de Mureş
Sate: Vărădia de Mureş, Baia, Juliţa, Lupeşti, Nicolae Bălcescu, Stejar
Comuna Vladimirescu
Sate: Vladimirescu, Cicir, Horia, Mândruloc
Comuna Zăbrani
Sate: Zăbrani, Chesinţ, Neudorf