|
Candidat |
Partid |
Voturi |
|
Attila Varga
|
UDMR |
12691,
câștigător
|
|
Vasile Mitrașcă
|
PSD+PC |
4288,
cu 8404 ar fi depășit pe primul clasat
|
|
Florin Gal
|
PD-L |
3655,
cu 9037 ar fi depășit pe primul clasat
|
|
Vasile Ciuta
|
PNL |
3134,
cu 9558 ar fi depășit pe primul clasat
|
|
Stelian-Lrvnj Barar
|
PRM |
407,
cu 24983 ar fi obținut 50%+1
|
|
Alexandru-Ioan Gîrbea
|
PNG-CD |
407,
cu 24983 ar fi obținut 50%+1
|
|
Delia-Cosmrna Pop
|
PVE |
148,
cu 25242 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ovidiu-Victor Gant
|
FDGR |
117,
cu 21123 ar fi obținut 50%+1
|
|
Nicolae Păun
|
PRP |
112,
cu 23093 ar fi obținut 50%+1
|
|
Adrian-Miroslav Merka
|
UDSCR |
83,
cu 26182 ar fi obținut 50%+1
|
|
Varujan Pambuccian
|
UAR |
48,
cu 26148 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ştefan Buciuta
|
UUR |
41,
cu 24066 ar fi obținut 50%+1
|
|
Niculae Mircovici
|
UBBR |
37,
cu 20333 ar fi obținut 50%+1
|
|
Liana Dumitrescu
|
AMR |
35,
cu 27361 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mihai Radan
|
UCR |
26,
cu 23296 ar fi obținut 50%+1
|
|
Oana Manolescu
|
ALAR |
26,
cu 23112 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aurel Vainer
|
FCER |
23,
cu 26051 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dragoş-Gabriel Zisopol
|
UER |
22,
cu 17699 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ghervazen Longher
|
UPR |
21,
cu 23119 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aledin Amet
|
UDTTMR |
14,
cu 26184 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mircea Grosaru
|
AIR |
14,
cu 26147 ar fi obținut 50%+1
|
|
Iusein Ibram
|
UDTR |
12,
cu 20655 ar fi obținut 50%+1
|
|
Gheorghe Firczak
|
UCRR |
11,
cu 26168 ar fi obținut 50%+1
|
|
Miron Ignat
|
CRLR |
9,
cu 22852 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dusan Popov
|
USR |
8,
cu 23026 ar fi obținut 50%+1
|
SATU MARE-Colegiul uninominal nr.4
Municipiul CAREI
Localităţi componente: Carei, Ianculeşti
Oraşul TĂŞNAD
Localitate componentă: Tăşnad
Sate ce aparţin oraşului: Blaja, Cig, Ratiu, Sărăuad, Valea Morii
Comuna Andrid
Sate: Andrid, Dindeşti, Irina
Comuna Berveni
Sate: Berveni, Lucăceni
Comuna Cămin
Sat: Cămin
Comuna Căpleni
Sat: Căpleni
Comuna Căuaş
Sate: Căuaş, Ady Endre, Ghenci, Ghileşti, Hotoan, Răduleşti
Comuna Cehal
Sate: Cehăluţ, Cehal, Orbău
Comuna Ciumeşti
Sate: Ciumeşti, Berea, Viişoara
Comuna Craidorolţ
Sate: Craidorolţ, Crişeni, Eriu-Sâncrai, Satu Mic, Ţeghea
Comuna Doba
Sate: Doba, Boghiş, Dacia, Paulian, Traian
Comuna Foieni
Sat: Foieni
Comuna Petreşti
Sate: Petreşti, Dindeştiu Mic
Comuna Pir
Sate: Pir, Piru Nou, Sărvăzel
Comuna Pişcolt
Sate: Pişcolt, Resighea, Scărişoara Nouă
Comuna Sanislău
Sate: Sanislău, Horea, Marna Nouă
Comuna Santău
Sate: Santău, Chereuşa, Sudurău
Comuna Săcăşeni
Sate: Săcăşeni, Chegea
Comuna Săuca
Sate: Săuca, Becheni, Cean, Chisău, Silvaş
Comuna Supur
Sate: Supuru de Jos, Dobra, Giorocuta, Hurezu Mare, Racova, Sechereşa, Supuru de Sus
Comuna Tiream
Sate: Tiream, Portiţa, Vezendiu
Comuna Urziceni
Sate: Urziceni, Urziceni-Pădure