|
Candidat |
Partid |
Voturi |
|
Valeriu Steriu
|
PSD+PC |
14296,
câștigător
|
|
Mircea Coşea
|
PD-L |
5907,
cu 8390 ar fi depășit pe primul clasat
|
|
Marin Hristea
|
PNL |
3075,
cu 11222 ar fi depășit pe primul clasat
|
|
Marin Diaconescu
|
PRM |
624,
cu 24500 ar fi obținut 50%+1
|
|
Nicolae Păun
|
PRP |
237,
cu 23093 ar fi obținut 50%+1
|
|
Fănel Stănciulescu
|
PNG-CD |
227,
cu 24897 ar fi obținut 50%+1
|
|
Oana Manolescu
|
ALAR |
113,
cu 23112 ar fi obținut 50%+1
|
|
Adrian-Miroslav Merka
|
UDSCR |
102,
cu 26182 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aledin Amet
|
UDTTMR |
86,
cu 26184 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aurel Vainer
|
FCER |
72,
cu 26051 ar fi obținut 50%+1
|
|
Liana Dumitrescu
|
AMR |
61,
cu 27361 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ştefan Buciuta
|
UUR |
46,
cu 24066 ar fi obținut 50%+1
|
|
Varujan Pambuccian
|
UAR |
43,
cu 26148 ar fi obținut 50%+1
|
|
András Grim
|
UDMR |
36,
cu 25088 ar fi obținut 50%+1
|
|
Iusein Ibram
|
UDTR |
35,
cu 20655 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ghervazen Longher
|
UPR |
30,
cu 23119 ar fi obținut 50%+1
|
|
Niculae Mircovici
|
UBBR |
30,
cu 20333 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mircea Grosaru
|
AIR |
22,
cu 26147 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mihai Radan
|
UCR |
21,
cu 23296 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ovidiu-Victor Gant
|
FDGR |
16,
cu 21123 ar fi obținut 50%+1
|
|
Miron Ignat
|
CRLR |
15,
cu 22852 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dusan Popov
|
USR |
14,
cu 23026 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dragoş-Gabriel Zisopol
|
UER |
10,
cu 17699 ar fi obținut 50%+1
|
|
Gheorghe Firczak
|
UCRR |
5,
cu 26168 ar fi obținut 50%+1
|
OLT-Colegiul uninominal nr.4
Oraşul BALŞ
Localităţi componente: Balş, Corbeni, Româna
Sat ce aparţine oraşului: Teiş
Comuna Baldovineşti
Sate: Baldovineşti, Gubandru, Pietriş
Comuna Bârza
Sate: Bârza, Braneţ
Comuna Brâncoveni
Sate: Brâncoveni, Mărgheni, Ociogi, Văleni
Comuna Călui
Sate: Călui, Gura Căluiu
Comuna Cârlogani
Sate: Cârlogani, Beculeşti, Cepari, Scorbura, Stupina
Comuna Cezieni
Sate: Cezieni, Bondrea, Corlăteşti
Comuna Dobreţu
Sate: Dobreţu, Curtişoara, Horezu
Comuna Dobrosloveni
Sate: Dobrosloveni, Frăsinetu, Potopinu, Reşca, Reşcuţa
Comuna Dobrun
Sate: Dobrun, Chilii, Roşienii Mari, Roşienii Mici, Ulmet
Comuna Drăghiceni
Sate: Drăghiceni, Grozăveşti, Liiceni
Comuna Găvăneşti
Sate: Găvăneşti, Broşteni, Băleasa, Dâmburile
Comuna Iancu Jianu
Sate: Iancu Jianu, Dobriceni, Preoteşti
Comuna Ipoteşti
Sat: Ipoteşti
Comuna Morunglav
Sate: Morunglav, Bărăşti, Ghioşani, Moruneşti, Poiana Mare
Comuna Oboga
Sat: Oboga
Comuna Osica de Jos
Sate: Osica de Jos, Bobu
Comuna Pârşcoveni
Sate: Pârşcoveni, Butoi, Olari
Comuna Şopârliţa
Sat: Şopârliţa
Comuna Voineasa
Sate: Voineasa, Blaj, Mărgăriteşti, Racoviţa, Rusăneştii de Sus
Comuna Vulpeni
Sate: Vulpeni, Cotorbeşti, Gropşani, Mardale, Pescăreşti, Plopşorelu, Prisaca, Simniceni, Tabaci, Valea Satului