|
Candidat |
Partid |
Voturi |
|
Vasile Mocanu
|
PSD+PC |
7025,
câștigător
|
|
Valerian Salavastru
|
PNL |
6612,
cu 414 ar fi depășit pe primul clasat
|
|
Liviu–Gabriel Bulgaru
|
PD-L |
4824,
cu 2409 ar fi prins un loc alocat partidului
|
|
Constantin Tudose
|
PNG-CD |
646,
cu 21016 ar fi obținut 50%+1
|
|
Nicolae Păun
|
PRP |
495,
cu 23093 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dumitru Ursachi
|
PRM |
469,
cu 21193 ar fi obținut 50%+1
|
|
Miron Ignat
|
CRLR |
398,
cu 22852 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aurel Vainer
|
FCER |
242,
cu 26051 ar fi obținut 50%+1
|
|
Liana Dumitrescu
|
AMR |
221,
cu 27361 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ovidiu-Victor Gant
|
FDGR |
166,
cu 21123 ar fi obținut 50%+1
|
|
Varujan Pambuccian
|
UAR |
88,
cu 26148 ar fi obținut 50%+1
|
|
Oana Manolescu
|
ALAR |
72,
cu 23112 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dragoş-Gabriel Zisopol
|
UER |
60,
cu 17699 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dusan Popov
|
USR |
54,
cu 23026 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aledin Amet
|
UDTTMR |
53,
cu 26184 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ghervazen Longher
|
UPR |
36,
cu 23119 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ştefan Buciuta
|
UUR |
33,
cu 24066 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mihai Radan
|
UCR |
32,
cu 23296 ar fi obținut 50%+1
|
|
Niculae Mircovici
|
UBBR |
31,
cu 20333 ar fi obținut 50%+1
|
|
Iusein Ibram
|
UDTR |
27,
cu 20655 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mircea Grosaru
|
AIR |
27,
cu 26147 ar fi obținut 50%+1
|
|
Sándor Bőti
|
UDMR |
20,
cu 21642 ar fi obținut 50%+1
|
|
Adrian-Miroslav Merka
|
UDSCR |
18,
cu 26182 ar fi obținut 50%+1
|
|
Gheorghe Firczak
|
UCRR |
12,
cu 26168 ar fi obținut 50%+1
|
IAȘI-Colegiul uninominal nr.4
Oraşul TÂRGU FRUMOS
Localitate componentă: Târgu Frumos
Comuna Balş
Sate: Balş, Boureni, Coasta Măgurii
Comuna Belceşti
Sate: Belceşti, Liteni, Munteni, Satu Nou, Tansa, Ulmi
Comuna Cepleniţa
Sate: Cepleniţa, Buhalniţa, Poiana Mărului, Zlodica
Comuna Costeşti
Sate: Costeşti, Giurgeşti
Comuna Cotnari
Sate: Cotnari, Bahluiu, Cireşeni, Cârjoaia, Făget, Hodora, Horodiştea, Iosupeni, Lupăria, Valea Racului, Zbereni
Comuna Cucuteni
Sate: Cucuteni, Băiceni, Bărbăteşti, Săcăreşti
Comuna Focuri
Sat: Focuri
Comuna Hărmăneşti
Sate: Hărmăneştii Vechi, Boldeşti, Hărmăneştii Noi
Comuna Heleşteni
Sate: Heleşteni, Hărmăneasa, Movileni, Oboroceni
Comuna Ion Neculce
Sate: Buznea, Dădeşti, Găneşti, Ion Neculce, Prigoreni, Războieni
Comuna Ruginoasa
Sate: Ruginoasa, Dumbrăviţa, Rediu, Vascani
Comuna Stolniceni-Prăjescu
Sate: Stolniceni-Prăjescu, Brăteşti, Cozmeşti
Comuna Strunga
Sate: Strunga, Brătuleşti, Criveşti, Cucova, Fedeleşeni, Fărcăşeni, Gura Văii, Hăbăşeşti