|
Candidat |
Partid |
Voturi |
|
Constantin Severus Militaru
|
PD-L |
8622,
câștigător
|
|
Eugen Vâlceanu
|
PSD+PC |
8368,
cu 12983 ar fi obținut 50%+1
|
|
Florentin Nicu Gheorghescu
|
PNL |
2664,
cu 5959 ar fi depășit pe primul clasat
|
|
Diana Vînturici
|
PRM |
700,
cu 20651 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dorin Ionescu
|
PNG-CD |
506,
cu 20845 ar fi obținut 50%+1
|
|
Károly Kiss
|
UDMR |
85,
cu 21266 ar fi obținut 50%+1
|
|
Nicolae Păun
|
PRP |
57,
cu 23093 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aurel Vainer
|
FCER |
54,
cu 26051 ar fi obținut 50%+1
|
|
Niculae Mircovici
|
UBBR |
40,
cu 20333 ar fi obținut 50%+1
|
|
Liana Dumitrescu
|
AMR |
31,
cu 27361 ar fi obținut 50%+1
|
|
Varujan Pambuccian
|
UAR |
26,
cu 26148 ar fi obținut 50%+1
|
|
Iusein Ibram
|
UDTR |
26,
cu 20655 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ştefan Buciuta
|
UUR |
22,
cu 24066 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ovidiu-Victor Gant
|
FDGR |
19,
cu 21123 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mircea Grosaru
|
AIR |
18,
cu 26147 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dusan Popov
|
USR |
18,
cu 23026 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aledin Amet
|
UDTTMR |
17,
cu 26184 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dragoş-Gabriel Zisopol
|
UER |
16,
cu 17699 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mihai Radan
|
UCR |
14,
cu 23296 ar fi obținut 50%+1
|
|
Miron Ignat
|
CRLR |
11,
cu 22852 ar fi obținut 50%+1
|
|
Oana Manolescu
|
ALAR |
10,
cu 23112 ar fi obținut 50%+1
|
|
Adrian-Miroslav Merka
|
UDSCR |
10,
cu 26182 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ghervazen Longher
|
UPR |
9,
cu 23119 ar fi obținut 50%+1
|
|
Gheorghe Firczak
|
UCRR |
7,
cu 26168 ar fi obținut 50%+1
|
GORJ-Colegiul uninominal nr.4
Municipiul MOTRU
Localităţi componente: Motru, Dealu Pomilor, Horăşti, Leurda, Ploştina, Însurăţei
Sate ce aparţin municipiului: Lupoiţa, Râpa, Roşiuţa
Oraşul TURCENI
Localităţi componente: Turceni, Jilţu
Sate ce aparţin oraşului: Gârbovu, Murgeşti, Strâmba-Jiu, Valea Viei
Comuna Bolboşi
Sate: Bolboşi, Bolboasa, Bălăceşti, Igirosu, Miclosu, Ohaba-Jiu, Valea
Comuna Borăscu
Sate: Borăscu, Baniu, Calapăru, Gura-Menţi, Menţii Din Dos, Miluta, Scoruşu
Comuna Drăgoteşti
Sate: Drăgoteşti, Corobăi, Trestioara
Comuna Ioneşti
Sate: Ioneşti, Gura Şuşiţei, Ilieşti, Picu
Comuna Mătăsari
Sate: Mătăsari, Brădet, Brădeţel, Croici, Runcurel
Comuna Negomir
Sate: Negomir, Artanu, Bohorel, Condeieşti, Nucetu, Orzu, Paltinu, Raci, Ursoaia, Valea Racilor
Comuna Samarineşti
Sate: Samarineşti, Boca, Băzăvani, Duculeşti, Larga, Ţirioi, Valea Bisericii, Valea Mică, Valea Poienii
Comuna Slivileşti
Sate: Slivileşti, Cojmăneşti, Miculeşti, Şiacu, Ştiucani, Strâmtu, Sura, Tehomir
Comuna Văgiuleşti
Sate: Văgiuleşti, Covrigi, Cârciu, Murgileşti, Valea Motrului