|
Candidat |
Partid |
Voturi |
|
Mihai Tudose
|
PSD+PC |
11496,
câștigător
|
|
Gabriel Vasile Ștefan Ciochină
|
PD-L |
2953,
cu 8544 ar fi depășit pe primul clasat
|
|
Ionel Dan
|
PNL |
2186,
cu 9311 ar fi depășit pe primul clasat
|
|
Smaranda Eugenia Ionescu
|
PRM |
830,
cu 18881 ar fi obținut 50%+1
|
|
Adrian-Mihail Dragan
|
PNG-CD |
713,
cu 18998 ar fi obținut 50%+1
|
|
Nicolae Păun
|
PRP |
398,
cu 23093 ar fi obținut 50%+1
|
|
Adrian-Miroslav Merka
|
UDSCR |
175,
cu 26182 ar fi obținut 50%+1
|
|
Varujan Pambuccian
|
UAR |
150,
cu 26148 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aurel Vainer
|
FCER |
145,
cu 26051 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ovidiu-Victor Gant
|
FDGR |
91,
cu 21123 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ştefan Buciuta
|
UUR |
81,
cu 24066 ar fi obținut 50%+1
|
|
Niculae Mircovici
|
UBBR |
73,
cu 20333 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dusan Popov
|
USR |
65,
cu 23026 ar fi obținut 50%+1
|
|
Liana Dumitrescu
|
AMR |
59,
cu 27361 ar fi obținut 50%+1
|
|
Oana Manolescu
|
ALAR |
46,
cu 23112 ar fi obținut 50%+1
|
|
Iusein Ibram
|
UDTR |
40,
cu 20655 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dragoş-Gabriel Zisopol
|
UER |
35,
cu 17699 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mihai Radan
|
UCR |
34,
cu 23296 ar fi obținut 50%+1
|
|
Tamas Szabo
|
UDMR |
33,
cu 19678 ar fi obținut 50%+1
|
|
Gheorghe Firczak
|
UCRR |
31,
cu 26168 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aledin Amet
|
UDTTMR |
24,
cu 26184 ar fi obținut 50%+1
|
|
Miron Ignat
|
CRLR |
21,
cu 22852 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mircea Grosaru
|
AIR |
17,
cu 26147 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ghervazen Longher
|
UPR |
14,
cu 23119 ar fi obținut 50%+1
|
BRAILA-Colegiul uninominal nr.4
Oraşul FĂUREI
Localitate componentă: Făurei
Oraşul IANCA
Localitate componentă: Ianca
Sate ce aparţin oraşului: Berleşti, Gara Ianca, Oprişeneşti, Perişoru, Plopu, Târlele Filiu
Comuna Cazaşu
Sat: Cazaşu
Comuna Galbenu
Sate: Galbenu, Drogu, Pântecani, Sătuc, Zamfireşti
Comuna Gemenele
Sate: Gemenele, Găvani
Comuna Gradiştea
Sate: Gradiştea, Ibrianu, Maraloiu
Comuna Jirlău
Sate: Jirlău, Brădeanca
Comuna Măxineni
Sate: Măxineni, Corbu Nou, Corbu Vechi, Latinu, Voineşti
Comuna Mircea Vodă
Sate: Mircea Vodă, Deduleşti
Comuna Movila Miresii
Sate: Movila Miresii, Esna, Ţepeş Vodă
Comuna Racoviţa
Sate: Racoviţa, Corbeni, Custura
Comuna Râmnicelu
Sate: Râmnicelu, Boarca, Constantineşti, Mihail Kogălniceanu
Comuna Romanu
Sate: Romanu, Oancea
Comuna Salcia Tudor
Sate: Salcia Tudor, Ariciu, Cuza Vodă, Gulianca, Olăneasca
Comuna Scorţaru Nou
Sate: Scorţaru Nou, Deşiraţi, Gurguieţi, Nicolae Bălcescu, Pitulaţi, Sihleanu
Comuna Siliştea
Sate: Siliştea, Cotu Lung, Cotu Mihalea, Muchea, Mărtăceşti, Vameşu
Comuna Surdila-Găiseanca
Sate: Surdila-Găiseanca, Filipeşti
Comuna Surdila-Greci
Sate: Surdila-Greci, Brateşu Vechi, Făurei-Sat, Horia
Comuna Şuţeşti
Sate: Şuţeşti, Mihail Kogălniceanu
Comuna Vădeni
Sate: Vădeni, Baldovineşti, Pietroiu
Comuna Vişani
Sate: Vişani, Câineni-Băi, Plăsoiu