|
Candidat |
Partid |
Voturi |
|
Iosif Matula
|
PD-L |
8787,
cu 15752 ar fi obținut 50%+1
|
|
Lia Ardelean
|
PSD+PC |
5820,
cu 138 ar fi prins un loc alocat partidului
|
|
Mihăiţă Calimente
|
PNL |
5747,
câștigător
|
|
Gábor Búza
|
UDMR |
2428,
cu 3320 ar fi depășit pe primul clasat
|
|
Alexandrina Florincuta
|
PRM |
631,
cu 23908 ar fi obținut 50%+1
|
|
Nicu Cojocaru
|
PNG-CD |
459,
cu 24080 ar fi obținut 50%+1
|
|
Nicolae Păun
|
PRP |
153,
cu 23093 ar fi obținut 50%+1
|
|
Adrian-Miroslav Merka
|
UDSCR |
66,
cu 26182 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aurel Vainer
|
FCER |
54,
cu 26051 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ovidiu-Victor Gant
|
FDGR |
52,
cu 21123 ar fi obținut 50%+1
|
|
Niculae Mircovici
|
UBBR |
50,
cu 20333 ar fi obținut 50%+1
|
|
Oana Manolescu
|
ALAR |
44,
cu 23112 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mihai Radan
|
UCR |
39,
cu 23296 ar fi obținut 50%+1
|
|
Varujan Pambuccian
|
UAR |
34,
cu 26148 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dusan Popov
|
USR |
27,
cu 23026 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mircea Grosaru
|
AIR |
26,
cu 26147 ar fi obținut 50%+1
|
|
Liana Dumitrescu
|
AMR |
24,
cu 27361 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ştefan Buciuta
|
UUR |
22,
cu 24066 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aledin Amet
|
UDTTMR |
19,
cu 26184 ar fi obținut 50%+1
|
|
Miron Ignat
|
CRLR |
15,
cu 22852 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dragoş-Gabriel Zisopol
|
UER |
13,
cu 17699 ar fi obținut 50%+1
|
|
Iusein Ibram
|
UDTR |
11,
cu 20655 ar fi obținut 50%+1
|
|
Gheorghe Firczak
|
UCRR |
9,
cu 26168 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ghervazen Longher
|
UPR |
8,
cu 23119 ar fi obținut 50%+1
|
ARAD-Colegiul uninominal nr.4
Oraşul CHIŞINEU-CRIŞ
Localitate componentă: Chişineu-Criş
Sat ce aparţine oraşului: Nădab
Oraşul INEU
Localitate componentă: Ineu
Sat ce aparţine oraşului: Mocrea
Comuna Apateu
Sate: Apateu, Berechiu, Moţiori
Comuna Cermei
Sate: Cermei, Avram Iancu, Şomoşcheş
Comuna Craiva
Sate: Craiva, Chişlaca, Ciunteşti, Coroi, Mărăuş, Rogoz de Beliu, Şiad, Stoineşti, Susag, Tălmaci
Comuna Grăniceri
Sate: Grăniceri, Şiclău
Comuna Livada
Sate: Livada, Sinleani
Comuna Mişca
Sate: Mişca, Satu Nou, Vânători, Zerindu Mic
Comuna Olari
Sate: Olari, Sintea Mică
Comuna Pilu
Sate: Pilu, Vărşand
Comuna Seleuş
Sate: Seleuş, Iermata, Moroda
Comuna Sintea Mare
Sate: Sintea Mare, Adea, Ţipar
Comuna Socodor
Sat: Socodor
Comuna Şepreuş
Sat: Şepreuş
Comuna Şicula
Sate: Şicula, Chereluş, Gurba
Comuna Şimand
Sat: Şimand
Comuna Zărand
Sate: Zărand, Cintei
Comuna Zerind
Sate: Zerind, Iermata Neagră
Comuna Zimandu Nou
Sate: Zimandu Nou, Andrei Şaguna, Zimandcuz