Informații obiective despre politicieni și alegeri - Harta Politicii Din România
ex: "basescu", "d1 prahova", "magheru bucuresti", etc
Colegiul uninominal D3 Vrancea
Colegiul uninominal D3 Vrancea

Candidați 2012 - alfabetic

PNL (USL)
13514 voturi

PP_DD
2871 voturi

PD-L (ARD)
1562 voturi

PER
86 voturi

UDMR
18 voturi

APR-PE
298 voturi

FDGR
123 voturi

USR
103 voturi

UDSCR
82 voturi

UBBR
56 voturi

AIR
55 voturi

UDTTMR
53 voturi

UAR
52 voturi

AMR
47 voturi

UCRR
42 voturi

UER
34 voturi

FCER
31 voturi

UUR
29 voturi

CRLR
25 voturi

UPR
20 voturi

UCR
17 voturi

UDTR
15 voturi

ALAR
15 voturi
        + minorități
Recomandă pagina asta și altora:
Resurse adăugate de utilizatori
Știri recente cu candidații din acest colegiu
1 Feb
4pm
27 Nov
4pm
23 Nov
4am
23 Nov
4am
17 Nov
6am


Rezultate alegeri 2008

Candidat Partid Voturi
Nini Săpunaru PNL 9417, câștigător
Constantin Guguianu PSD+PC 7863, cu 15665 ar fi obținut 50%+1
Laurentiu Cristian Dumitrache PD-L 4777, cu 4641 ar fi depășit pe primul clasat
Aurel Vainer FCER 373, cu 26051 ar fi obținut 50%+1
Stefan Popoviciu PNG-CD 176, cu 23352 ar fi obținut 50%+1
Nicolae Păun PRP 120, cu 23093 ar fi obținut 50%+1
Adrian-Miroslav Merka UDSCR 113, cu 26182 ar fi obținut 50%+1
Aledin Amet UDTTMR 100, cu 26184 ar fi obținut 50%+1
Mihai Radan UCR 81, cu 23296 ar fi obținut 50%+1
Liana Dumitrescu AMR 78, cu 27361 ar fi obținut 50%+1
Dusan Popov USR 74, cu 23026 ar fi obținut 50%+1
Ghervazen Longher UPR 73, cu 23119 ar fi obținut 50%+1
Ovidiu-Victor Gant FDGR 63, cu 21123 ar fi obținut 50%+1
Niculae Mircovici UBBR 38, cu 20333 ar fi obținut 50%+1
Oana Manolescu ALAR 35, cu 23112 ar fi obținut 50%+1
Iusein Ibram UDTR 31, cu 20655 ar fi obținut 50%+1
Mircea Grosaru AIR 21, cu 26147 ar fi obținut 50%+1
Miron Ignat CRLR 19, cu 22852 ar fi obținut 50%+1
Varujan Pambuccian UAR 19, cu 26148 ar fi obținut 50%+1
Dragoş-Gabriel Zisopol UER 18, cu 17699 ar fi obținut 50%+1
Antal Szentes UDMR 17, cu 23511 ar fi obținut 50%+1
Ştefan Buciuta UUR 15, cu 24066 ar fi obținut 50%+1
Gheorghe Firczak UCRR 6, cu 26168 ar fi obținut 50%+1
+ minorități

Ce include acest colegiu
VRANCEA-Colegiul uninominal nr.3
Comuna Andreiaşu de Jos
Sate: Andreiaşu de Jos, Andreiaşu de Sus, Arşiţa, Fetig, Hotaru, Răchitaşu, Titila
Comuna Băleşti
Sat: Băleşti
Comuna Bordeşti
Sate: Bordeşti, Bordeştii de Jos
Comuna Broşteni
Sate: Broşteni, Arva, Pituluşa
Comuna Chiojdeni
Sate: Chiojdeni, Cătăuţi, Lojniţa, Luncile, Mărăcini, Podurile, Seciu, Tulburea
Comuna Dumbrăveni
Sate: Dumbrăveni, Alexandru Vlahuţă, Cândeşti, Dragosloveni
Comuna Dumitreşti
Sate: Dumitreşti, Biceştii de Jos, Biceştii de Sus, Blidari, Dumitreştii de Sus, Dumitreştii-Faţă, Găloieşti, Lupoaia, Lăstuni, Motnău, Poieniţa, Roşcari, Siminoc, Tinoasa, Trestia, Valea Mică
Comuna Gura Caliţei
Sate: Gura Caliţei, Bălăneşti, Cocoşari, Dealu Lung, Groapa Tufei, Lacu Lui Baban, Plopu, Poenile, Raşca, Şotârcari
Comuna Jariştea
Sate: Jariştea, Pădureni, Scânteia, Vărsătura
Comuna Jitia
Sate: Jitia, Cerbu, Dealu Sării, Jitia de Jos, Măgura
Comuna Mera
Sate: Mera, Livada, Milcovel, Roşioara, Vulcăneasa
Comuna Obrejiţa
Sat: Obrejiţa
Comuna Poiana Cristei
Sate: Poiana Cristei, Dealu Cucului, Dumbrava, Mahriu, Odobasca, Petreanu, Podu Lacului, Târâtu
Comuna Reghiu
Sate: Reghiu, Farcaş, Jgheaburi, Piscu Reghiului, Răiuţi, Şindrilari, Ursoaia, Valea Milcovului
Comuna Sihlea
Sate: Sihlea, Bogza, Căiata, Voetin
Comuna Slobozia Bradului
Sate: Slobozia Bradului, Cornetu, Coroteni, Lieşti, Olăreni, Valea Beciului
Comuna Tâmboeşti
Sate: Tâmboeşti, Pietroasa, Pădureni, Slimnic, Trestieni
Comuna Urecheşti
Sat: Urecheşti
Comuna Vintileasca
Sate: Vintileasca, Bahnele, După Măgura, Neculele, Poiana Stoichii, Tănăsari
Sursa: site-ul BEC.


Harta politicii
a apărut în

hartapoliticii.ro © 2008-2012

Toate datele de pe acest site sunt oferite cu caracter orientativ. Folosind acest site acceptați că autorii nu își asumă nici o răspundere pentru corectitudinea acestor informații. Dacă aveți întrebări, sugestii sau opinii, vă rog să mă contactați.