Informații obiective despre politicieni și alegeri - Harta Politicii Din România
ex: "basescu", "d1 prahova", "magheru bucuresti", etc
Colegiul uninominal D3 Hunedoara
Colegiul uninominal D3 Hunedoara

Candidați 2012 - alfabetic

PNL (USL)
16285 voturi

PP_DD
3096 voturi

PNTCD (ARD)
2001 voturi

PRM
1079 voturi

UDMR
398 voturi

PAS
286 voturi

FDGR
78 voturi

AMR
73 voturi

UCRR
49 voturi

UDSCR
43 voturi

ALAR
38 voturi

UDTR
32 voturi

AIR
32 voturi

UBBR
27 voturi

APR-PE
25 voturi

FCER
23 voturi

UCR
20 voturi

UAR
18 voturi

UER
17 voturi

UUR
16 voturi

CRLR
14 voturi

UDTTMR
10 voturi

UPR
7 voturi

USR
5 voturi
        + minorități
Recomandă pagina asta și altora:
Resurse adăugate de utilizatori
Știri recente cu candidații din acest colegiu


Rezultate alegeri 2008

Candidat Partid Voturi
Ioan Timiş PNL 12103, câștigător
Mihail Nicolae Rudeanu PSD+PC 5953, cu 6151 ar fi depășit pe primul clasat
Vasile Matei Oprița PD-L 5942, cu 6162 ar fi depășit pe primul clasat
Gheorghe Popescu PRM 924, cu 9080 ar fi depășit pe primul clasat
Béla Fülöp UDMR 517, cu 26287 ar fi obținut 50%+1
Ioan Spatacean PNG-CD 461, cu 26343 ar fi obținut 50%+1
Nicolae Păun PRP 121, cu 23093 ar fi obținut 50%+1
Gheorghe Firczak UCRR 106, cu 26168 ar fi obținut 50%+1
Aurel Vainer FCER 98, cu 26051 ar fi obținut 50%+1
Ovidiu-Victor Gant FDGR 92, cu 21123 ar fi obținut 50%+1
Niculae Mircovici UBBR 63, cu 20333 ar fi obținut 50%+1
Mihai Radan UCR 59, cu 23296 ar fi obținut 50%+1
Mircea Grosaru AIR 58, cu 26147 ar fi obținut 50%+1
Iusein Ibram UDTR 56, cu 20655 ar fi obținut 50%+1
Miron Ignat CRLR 38, cu 22852 ar fi obținut 50%+1
Ştefan Buciuta UUR 34, cu 24066 ar fi obținut 50%+1
Liana Dumitrescu AMR 29, cu 27361 ar fi obținut 50%+1
Oana Manolescu ALAR 28, cu 23112 ar fi obținut 50%+1
Aledin Amet UDTTMR 27, cu 26184 ar fi obținut 50%+1
Varujan Pambuccian UAR 27, cu 26148 ar fi obținut 50%+1
Dragoş-Gabriel Zisopol UER 25, cu 17699 ar fi obținut 50%+1
Dusan Popov USR 16, cu 23026 ar fi obținut 50%+1
Adrian-Miroslav Merka UDSCR 15, cu 26182 ar fi obținut 50%+1
Ghervazen Longher UPR 11, cu 23119 ar fi obținut 50%+1
+ minorități

Ce include acest colegiu
HUNEDOARA-Colegiul uninominal nr.3
Oraşul CĂLAN
Localităţi componente: Călan, Streisângeorgiu
Sate ce aparţin oraşului: Batiz, Călanu Mic, Grid, Nădăştia de Jos, Nădăştia de Sus, Ohaba Streiului, Sâncrai, Sântămăria de Piatră, Strei, Strei-Săcel, Valea Sângeorgiului
Oraşul HAŢEG
Localităţi componente: Haţeg, Nălăţvad
Sate ce aparţin oraşului: Silvaşu de Jos, Silvaşu de Sus
Comuna Baru
Sate: Baru, Livadia, Petros, Valea Lupului
Comuna Băniţa
Sate: Băniţa, Crivadia, Merişor
Comuna Boşorod
Sate: Boşorod, Alun, Bobaia, Chitid, Cioclovina, Luncani, Prihodişte, Târsa, Ursici
Comuna Bretea Română
Sate: Bretea Română, Bercu, Bretea Streiului, Băţălar, Covragiu, Gânţaga, Măceu, Ocolişu Mare, Plopi, Ruşi, Vâlcele, Vâlcelele Bune, Vâlceluţa
Comuna Bunila
Sate: Bunila, Alun, Cernişoara Florese, Poieniţa Voinii, Vadu Dobrii
Comuna Cerbăl
Sate: Cerbăl, Arănieş, Feregi, Merişoru de Munte, Poiana Răchiţelii, Poieniţa Tomii, Socet, Ulm
Comuna Densuş
Sate: Densuş, Criva, Hăţăgel, Peşteana, Peşteniţa, Poieni, Ştei
Comuna General Berthelot
Sate: General Berthelot, Crăguiş, Fărcădin, Livezi, Tuştea
Comuna Ghelari
Sate: Ghelari, Govăjdia, Plop, Ruda
Comuna Lelese
Sate: Lelese, Cerişor, Runcu Mare, Sohodol
Comuna Lunca Cernii de Jos
Sate: Lunca Cernii de Jos, Ciumiţa, Fântâna, Gura Bordului, Lunca Cernii de Sus, Meria, Negoiu, Valea Babii
Comuna Pestişu Mic
Sate: Pestişu Mic, Almaşu Mic, Ciulpăz, Cutin, Dumbrava, Josani, Mănerău, Nandru, Valea Nandrului
Comuna Pui
Sate: Pui, Băieşti, Federi, Fizeşti, Galaţi, Hobiţa, Ohaba-Ponor, Ponor, Ruşor, Râu Bărbat, Şerel, Uric
Comuna Răchitova
Sate: Răchitova, Boiţa, Ciula Mare, Ciula Mică, Goteşti, Mesteacăn, Vălioara
Comuna Râu de Mori
Sate: Râu de Mori, Brazi, Clopotiva, Ohaba-Sibişel, Ostrov, Ostrovel, Ostrovu Mic, Sibişel, Suseni, Unciuc, Valea Dâljii
Comuna Sarmizegetusa
Sate: Sarmizegetusa, Breazova, Hobiţa-Grădişte, Păucineşti, Zeicani
Comuna Sălaşu de Sus
Sate: Sălaşu de Sus, Coroieşti, Mălăieşti, Nucşoara, Ohaba de Sub Piatră, Paroş, Peştera, Râu Alb, Râu Mic, Sălaşu de Jos, Zăvoi
Comuna Sântămăria-Orlea
Sate: Sântămăria-Orlea, Balomir, Bucium-Orlea, Bărăştii Haţegului, Ciopeia, Subcetate, Sânpetru, Săcel, Vadu
Comuna Teliucu Inferior
Sate: Teliucu Inferior, Cinciş-Cerna, Izvoarele, Teliucu Superior
Comuna Topliţa
Sate: Topliţa, Curpenii Silvaşului, Dealu Mic, Dăbâca, Goleş, Hăşdău, Mosoru, Vălari
Comuna Toteşti
Sate: Toteşti, Copaci, Cârneşti, Păclişa, Reea
Sursa: site-ul BEC.


Harta politicii
a apărut în

hartapoliticii.ro © 2008-2012

Toate datele de pe acest site sunt oferite cu caracter orientativ. Folosind acest site acceptați că autorii nu își asumă nici o răspundere pentru corectitudinea acestor informații. Dacă aveți întrebări, sugestii sau opinii, vă rog să mă contactați.