VÂLCEA-Colegiul uninominal nr.2
Municipiul RÂMNICU VÂLCEA*35)
------------
*35) Localităţi componente: Râmnicu Vâlcea, Aranghel, Copăcelu, Căzăneşti, Dealu Malului, Poenari, Priba, Râureni, Stolniceni, Troian
Sate ce aparţin municipiului: Feţeni, Goranu, Lespezi, Săliştea
Str. 1 Mai
Str. Alexandru Cerna Rădulescu
Str. Alexandru Lahovari
Str. Alexandru Sahia
Str. Alunului
Str. Andrei Livezeanu
Str. Andrei Mureşianu
Str. Antim Ivireanu cu blocul 6A, case particulare
Str. Anton Pann
Str. Apusului
Str. Argintari
Str. Arhitect Gheorghe Simotta
Str. Arhitect Nicolae Lupu
Int. Aurel Vlaicu
Str. Aurelian Sacerdoţeanu
Str. Bâlciului
Str. Berzei
Str. Bicaz
Str. Bogdan Amaru
Ale. Bradului cu blocurile B7, C1, C3, C4, C5, C6
Str. Brânduşelor
Str. Buridava
Str. Caiselor
Str. Calea lui Traian cu blocurile S1/1, S5, 1, 2, 3, 4, MAP 1, MAP 2
Str. Calea lui Traian cu blocurile S13, S 13/1, S15, S20 şi casele particulare nr. 54 - 106
Str. Calea lui Traian cu bl. S7/1, S7/2, S9, S16, S17, S19, S24, S26, S27
Str. Calea lui Traian cu blocurile Vilmar 1 şi Vilmar 2, S30/1, S30/2, S31, S33/1, S33/2, S33/3, S34 şi casele particulare de la nr. 1 - 101 (impare), nr. 2 - 52 (pare)
Str. Calistrat Hogaş
Str. Cap. Dumitru Hanciu
Str. Căminului
Str. Cătăneştilor
Str. Căzăneşti
Str. Cetăţii
Str. Cheianu Ionescu
Str. Ciocăneştilor
Ale. Cireşului
Str. Cojocarilor
Str. Colţeştilor
Str. Constantin Dobrogeanu Gherea
Str. Copăcelu
Str. Corneliu Coposu
Str. Cpt. Paul Capelleanu
Str. Crângului
Str. Crişului
Int. Crizantemei
Str. Dacia cu blocurile 18, 19, 17, Cămin IACM, 16, 86, 15, bloc Transcozia, 14, bloc UJCM, 11, B, C, 84, A3, A2 şi toate casele particulare
Int. Damian Ureche
Str. Dem Teodorescu
Bld. Dem. Rădulescu
Str. Depozitelor
Str. Dimitrie Drăghicescu
Str. Doctor Romulus Popescu
Str. Dr. Sabin
Str. Dr. Suciu
Str. Dragăş Serafim
Str. Dragoş Vrânceanu
Int. Dumitru Zăgănescu
Str. Eftimeştilor
Int. Eleodor Constantinescu cu blocurile S4, S8, case particulare
Int. Episcop Climent
Str. Episcop Damaschin
Str. Eugen Ciorăscu
Str. Florilor cu blocurile 38, 66, 67, 68 şi case particulare
Ale. Garoafelor cu blocurile C21 şi C22
Drm. Gării de la CF până la Str. Râureni, casele de la nr. 172 - 190 (pare) nr. 147 şi 149
Drm. Gării de la nr. 1 la 139 (impare) şi nr. 2 - 170 (pare)
Str. General Emanoil Florescu
Str. George Bacovia
Str. George Coşbuc
Str. George Enescu
Str. George Ţărnea
Str. Ghioceilor
Ale. Gladiolelor cu blocurile C20, C25
Ale. Gladiolelor cu blocul C19
Str. Govorei
Str. Grădinilor
Str. Grigore Antipa
Int. Grigore Râmniceanu
Str. Grigore Sinescu
Int. Grigore Teodosiu
Str. Gura Văii
Str. I. C. Brătianu cu blocurile A64, A65, A66, A67, C27
Str. I. C. Brătianu cu blocul S1
Str. I. C. Brătianu cu blocurile A68, A69, A70
Int. Iacob Simian
Str. Iazului
Str. Inăteşti
Str. Industriilor
Str. Ing. Ion Filote
Str. Ion Creangă
Str. Ion Luca Caragiale (fostă Cristalului) cu blocurile A28/1, A34/1, A34/2, A35/2, A41/1
Str. Izvorului
Int. Jiului
Str. Lacului
Str. Liliacului
Ale. Lotrişor
Int. Lotrului
Str. Luceafărului cu blocurile A1, A2, A3, A4, A20, A22
Str. Luceafărului cu blocurile A16, A18, A19, A21
Str. Lucian Blaga cu blocurile A49, A50, A51, A33, A39, A31/2, A32/2, A42/1, A42/2
Str. Lucian Blaga cu blocurile A52, A53, A43, Cămin nefamilişti
Int. Macarie
Str. Macilor
Str. Maior Dumitru Miulescu
Ale. Marin Preda cu blocurile A28/3, A35/1, A36/3, A28/2 şi W
Str. Marin Sorescu cu blocurile A36/1, A37/1, A37/2, A37/3, A38/1, A38/2, A38/3, G80
Str. Matache Temelie cu blocurile 72, 73, 74, 82 şi case particulare
Str. Măceşului
Ale. Mărului
Str. Mihai Eminescu cu bloc S7/3 case particulare nr. 3 - 35 (impare) şi nr. 2 - 20 (pare)
Str. Mihai Eminescu cu bl. B13, C14, C15
Str. Mihai Eminescu cu blocurile B14, C11, C12
Str. Mihai Eminescu cu blocurile B12 şi C13
Str. Mihai Eminescu cu blocul C10
Str. Mircea Buciu
Str. Mircea Demetriade
Str. Mircea Eliade
Str. Mircea Stancu
Ale. Molidului
Str. Morilor
Ale. Narciselor cu blocurile B15, C24, C26, C28
Str. Nichita Stănescu cu blocul A36/2
Str. Nicolae Enache
Str. Nicolae Iancovescu
Str. Nicolae Iorga cu blocurile A17/1, A24/1, A25
Str. Nicolae Iorga cu blocurile A24/2, A24/3, A26, A27/1, A27/2, A27/3 toate blocurile ANL
Str. Nicolae Iorga cu blocurile A30, A31/1, A32/1, A93, A94, A95, A96, A97, B01, B02, B03, B04, B05, C01, C02
Str. Nistor Dumitrescu
Ale. Nuci
Str. Octavian Goga
Str. Ogorului
Ale. Olăneşti cu blocurile 6, 9, 10, 11, 12, A1, B3
Str. Oltului
Str. Ostroveni (fosta Perlei) cu blocurile A23, A15, A41/2, A41/3, A40/2
Str. Ostroveni (fosta Perlei) cu blocurile A14, A40/1, case particulare de la nr. 8 - 140 (pare) şi de la nr. 11 - 89 (impare)
Bld. Pandurilor cu blocurile B6, A6, B11, A7, A8/2
Bld. Pandurilor cu blocurile A5, A8/1
Ale. Panseluţelor cu blocurile C23, C29, C30, C31, C32
Str. Patriarh Iustinian Marina
Str. Petrache Poenaru
Str. Petre Constantinescu
Str. Petrişor cu blocurile P1, P2, P4, P5, P8, P9, P10, Vila A, Vila C, Vila E, Vila G, Vila H şi toate casele particulare
Str. Pictor Gheorghe Tăttărescu (fosta Parângului)
Str. Pictor Nicolae Grigorescu
Str. Plopilor
Ale. Poeniţa
Str. Posada
Str. Preot Gheorghe Veţeleanu
Str. Priza Olt
Str. Prundului
Str. Puţului
Str. Râureni
Str. Săveasca
Str. Schitul Troianu
Ale. Scoruşului
Str. Socului
Str. Spicului
Ale. Stejarului cu blocurile BO, CO, C16, C17, C2
Str. Stolniceni
Str. Ştrandului
Str. Târgului
Ale. Teilor cu blocurile C7, C8
Ale. Teodor Coman
Int. Tică Ştefănescu
Bld. Tineretului cu blocurile B4, A10, A13, A54, A55, A56
Bld. Tineretului cu blocul S2
Bld. Tineretului cu blocurile A9, A57, A58, A59, A60
Bld. Tineretului cu blocurile A11/1, B5
Bld. Tineretului cu blocurile A11/3, A11/2 şi B3
Bld. Tineretului cu blocurile A12, B1 şi B2
Bld. Tineretului cu blocurile A61, A62, A63
Str. Toamnei
Str. Toporaşilor
Int. Traian Vuia
Ale. Trandafirilor cu blocul B10
Ale. Trandafirilor cu blocurile B8, B9, C9
Ale. Ulmului
Str. Uteştilor
Str. Uzinei
Str. Valea Gorunelului
Str. Veteranilor
Str. Viilor
Str. Zambilelor
Ale. Zorelelor cu blocul C18
Str. Zorilor cu blocurile P3, P6, P7 şi toate casele particulare
Oraşul BĂILE GOVORA
Localităţi componente: Prajila, Curăturile, Gătejeşti
Oraşul OCNELE MARI
Localităţi componente: Gura Suhaşului, Buda, Cosota, Făcăi, Lunca, Ocniţa, Slătioarele, Ţeica
Comuna Mihăeşti
Sate: Buleta, Arsanca, Bârseşti, Govora, Gurişoara, Mihăeşti, Munteni, Măgura, Negreni, Rugetu, Scărişoara, Stupărei, Vulpueşti