|
Candidat |
Partid |
Voturi |
|
Lucian Băluţ
|
PSD+PC |
15511,
cu 369 ar fi prins un loc alocat partidului
|
|
Mihai Lupu
|
PNL |
6807,
câștigător
|
|
Senol Zevri
|
PD-L |
5519,
cu 1289 ar fi depășit pe primul clasat
|
|
Gheorghe Grosu
|
PRM |
759,
cu 30483 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aledin Amet
|
UDTTMR |
651,
cu 26184 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dumitru Râdulescu
|
PNG-CD |
551,
cu 30691 ar fi obținut 50%+1
|
|
Nicolae Păun
|
PRP |
308,
cu 23093 ar fi obținut 50%+1
|
|
Miron Ignat
|
CRLR |
205,
cu 22852 ar fi obținut 50%+1
|
|
Iusein Ibram
|
UDTR |
168,
cu 20655 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ovidiu-Victor Gant
|
FDGR |
115,
cu 21123 ar fi obținut 50%+1
|
|
Liana Dumitrescu
|
AMR |
104,
cu 27361 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mircea Grosaru
|
AIR |
90,
cu 26147 ar fi obținut 50%+1
|
|
Varujan Pambuccian
|
UAR |
76,
cu 26148 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dragoş-Gabriel Zisopol
|
UER |
54,
cu 17699 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mihai Radan
|
UCR |
53,
cu 23296 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aurel Vainer
|
FCER |
51,
cu 26051 ar fi obținut 50%+1
|
|
Niculae Mircovici
|
UBBR |
50,
cu 20333 ar fi obținut 50%+1
|
|
Adrian-Miroslav Merka
|
UDSCR |
44,
cu 26182 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dusan Popov
|
USR |
34,
cu 23026 ar fi obținut 50%+1
|
|
Emese Fábián
|
UDMR |
23,
cu 31219 ar fi obținut 50%+1
|
|
Oana Manolescu
|
ALAR |
22,
cu 23112 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ştefan Buciuta
|
UUR |
20,
cu 24066 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ghervazen Longher
|
UPR |
17,
cu 23119 ar fi obținut 50%+1
|
|
Gheorghe Firczak
|
UCRR |
9,
cu 26168 ar fi obținut 50%+1
|
CONSTANȚA-Colegiul uninominal nr.2
Municipiul MEDGIDIA
Localităţi componente: Medgidia, Remus Opreanu, Valea Dacilor
Oraşul HÎRŞOVA
Localităţi componente: Hârşova, Vadu Oii
Comuna Ciobanu
Sate: Ciobanu, Mioriţa
Comuna Crucea
Sate: Crucea, Băltăgeşti, Crişan, Gălbiori, Şiriu, Stupina
Comuna Cuza Vodă
Sat: Cuza Vodă
Comuna Gârliciu
Sat: Gârliciu
Comuna Ghindăreşti
Sat: Ghindăreşti
Comuna Horia
Sate: Horia, Cloşca, Tichileşti
Comuna Mihail Kogălniceanu
Sate: Mihail Kogălniceanu, Palazu Mic, Piatra
Comuna Pantelimon
Sate: Pantelimon, Călugăreni, Nistoreşti, Pantelimon de Jos, Runcu
Comuna Saraiu
Sate: Saraiu, Dulgheru, Stejaru
Comuna Seimeni
Sate: Seimeni, Dunărea, Seimenii Mici
Comuna Siliştea
Sate: Siliştea, Ţepeş Vodă
Comuna Topalu
Sate: Topalu, Capidava
Comuna Tortoman
Sate: Tortoman, Dropia
Comuna Vulturu
Sat: Vulturu