Informații obiective despre politicieni și alegeri - Harta Politicii Din România
ex: "basescu", "d1 prahova", "magheru bucuresti", etc
Colegiul uninominal D1 Timis
Colegiul uninominal D1 Timis

Candidați 2012 - alfabetic

PNL (USL)
13630 voturi

PD-L (ARD)
4750 voturi

PP_DD
1694 voturi

UDMR
723 voturi

PRM
312 voturi

FDGR
489 voturi

USR
294 voturi

UBBR
189 voturi

UAR
110 voturi

FCER
61 voturi

UUR
31 voturi

UER
18 voturi

UDTR
14 voturi

UPR
13 voturi

APR-PE
13 voturi

UCR
12 voturi

ALAR
10 voturi

AMR
9 voturi

UDSCR
8 voturi

UCRR
7 voturi

AIR
7 voturi

UDTTMR
4 voturi

CRLR
3 voturi
        + minorități
Recomandă pagina asta și altora:
Resurse adăugate de utilizatori
Știri recente cu candidații din acest colegiu
21 Feb
7pm
1 Feb
4pm
27 Nov
4pm
23 Nov
4am
23 Nov
4am


Rezultate alegeri 2008

Candidat Partid Voturi
Radu Lambrino PD-L 6973, cu 499 ar fi prins un loc alocat partidului
Horia Cristian PNL 4779, câștigător
Petru Andea PSD+PC 4611, cu 169 ar fi depășit pe primul clasat
Enikő Szász UDMR 1016, cu 19613 ar fi obținut 50%+1
Octavian-Mircea Purceld PRM 906, cu 19723 ar fi obținut 50%+1
Eugen-Romulus Iancu PVE 486, cu 20143 ar fi obținut 50%+1
Dusan Popov USR 461, cu 23026 ar fi obținut 50%+1
Ovidiu-Victor Gant FDGR 378, cu 21123 ar fi obținut 50%+1
Niculae Mircovici UBBR 296, cu 20333 ar fi obținut 50%+1
Adrian Popescu PNG-CD 253, cu 1564 ar fi depășit pe primul clasat
Varujan Pambuccian UAR 157, cu 26148 ar fi obținut 50%+1
Aurel Vainer FCER 61, cu 26051 ar fi obținut 50%+1
Ştefan Buciuta UUR 44, cu 24066 ar fi obținut 50%+1
Gheorghe Firczak UCRR 26, cu 26168 ar fi obținut 50%+1
Adrian-Miroslav Merka UDSCR 22, cu 26182 ar fi obținut 50%+1
Nicolae Păun PRP 22, cu 23093 ar fi obținut 50%+1
Liana Dumitrescu AMR 22, cu 27361 ar fi obținut 50%+1
Ghervazen Longher UPR 20, cu 23119 ar fi obținut 50%+1
Iusein Ibram UDTR 17, cu 20655 ar fi obținut 50%+1
Mihai Radan UCR 16, cu 23296 ar fi obținut 50%+1
Miron Ignat CRLR 15, cu 22852 ar fi obținut 50%+1
Oana Manolescu ALAR 15, cu 23112 ar fi obținut 50%+1
Mircea Grosaru AIR 13, cu 26147 ar fi obținut 50%+1
Dragoş-Gabriel Zisopol UER 12, cu 17699 ar fi obținut 50%+1
Aledin Amet UDTTMR 7, cu 26184 ar fi obținut 50%+1
+ minorități

Ce include acest colegiu
TIMIȘ-Colegiul uninominal nr.1
Municipiul TIMIŞOARA
Localitate componentă: Timişoara
Str. 20 Decembrie 1989 (fosta Savineşti)
Pţa. 700 (fără dispoziţie HCL nomenclator)
Str. 9 Mai
Str. Acad. Alexandru Borza (fosta Trandafirilor)
Str. Acad. Remus Răduleţ (fosta Boemia)
Str. Alba Iulia
Str. Alexandru Jebeleanu
Str. Amforei
Ale. Amiciţiei
Str. Amurgului
Str. Andrei Mocioni
Cal. Aradului de la 1 - 91 şi 14 - 38
Cal. Aradului de la nr. 2 - 12
Cal. Aradului blocurile 8, 16, 16AB, 18AB, 18C, 4E, 4F, 4G, 4C-1, 4C-2, 7A, 25, 31, 32, 34
Cal. Aradului de la nr. 40 - 62 şi de la 93 - 119 inclusiv blocul 1AB
Ale. Arcaşilor
Str. Armoniei
Str. Atanasie Demian
Str. Augustin Coman
Str. Aurel Novac
Str. Aurel Pop
Str. Aurora
Pţa. Avram Iancu
Str. Balta Verde
Str. Basarabia (fosta Plugarilor)
Str. Bistriţa
Cal. Bogdăneştilor nr. 2 - 32, (fosta Mareşal Ion Antonescu)
Cal. Bogdăneştilor de la nr. 34 - 64 (fosta Mareşal Ion Antonescu)
Str. Borsec
Str. Brînduşei
Str. Brutus Haneş
Str. Bucovinei de la nr. 1 - 43 şi de la nr. 2 - 20
Str. Bucovinei de la nr. 22 - 60 şi de la 45 - 69
Str. Bucovinei, imobile din Zona Bucovina: blocurile A27, A28, B5, B6, B7, B8
Str. Bucovinei, imobile din Zona Bucovina: blocurile C24, C34
Str. Burebista (fosta Zborului)
Str. Busuioc
Str. Cameliei
Str. Camil Petrescu (fosta Oradea)
Str. Carei
Str. Carol Robert de Anjou
Str. Carol Telbisz (fosta Bocşa)
Ale. Cascadei
Int. Catul Bogdan
Str. Călan
Prc. Central (fără dispoziţie HCL nomenclator)
Str. Cernăuţi imobile din Zona Bucovina: nr. 6, bl. B19, nr. 8, bl. B18, nr. 10, bl. B17b, nr. 12, bl. B17a, nr. 14, bl. B16, nr. 16, bl. B15
Str. Cetatea Albă (fosta Vistula)
Bld. Cetăţii de la nr. 1 - 25
Bld. Cetăţii de la nr. 27 - 79
Bld. Cetăţii de la nr. 81 - 95
Bld. Cetăţii de la nr. 2 - 48
Bld. Cetăţii de la nr. 50 - 60
Bld. Cetăţii de la nr. 62 - 66
Int. Cincinat Pavelescu
Cal. Circumvalaţiunii de la nr. 19 - 33
Cal. Circumvalaţiunii de la nr. 35 - 47
Cal. Circumvalaţiunii de la nr. 12 - 34
Cal. Circumvalaţiunii de la nr. 49 - 69
Str. Cloşca
Str. Col. Ion Enescu
Bld. Constantin Loga Diaconovici
Bld. Constantin Loga Diaconovici nr. 42 - 44, Clinica Fizioterapie
Str. Constantin Stere (fosta Ion Vidu)
Str. Coriolan Brediceanu
Str. Cornel Grofşoreanu
Str. Corneliu Ursu
Str. Corvin Matei
Int. Coşarilor
Str. Crişan
Str. Cugir
Str. Dej
Str. Deportaţii din Bărăgan
Str. Diamandi Constantin
Str. Dimitrie Cantemir
Str. Dinu Lipatti
Int. Doinei
Str. Dornei
Str. Dr. Alexandru Martha (fosta Odobeşti)
Str. Dr. Aurel Cosma (fosta Postăvarul)
Str. Dr. Ernest Neumann
Str. Dr. Grigore T. Popa (fosta Câmpina)
Str. Dr. Ioan Raţiu
Str. Dr. Iosif Nemoianu (fosta 16 Februarie)
Str. Dr. Iosif Nemoianu nr. 2 (fosta 16 Februarie) Spitalul Luis Turcanu
Str. Dr. Liviu Gabor (fosta 7 Aprilie)
Str. Dr. Nicolae Paulescu (fosta Măcieşilor)
Str. Dragoş Vodă
Str. Dropiei
Str. Dropiei (D)
Str. Ecoului
Str. Emanoil Ungureanu
Str. Enrico Carusso
Str. Episcop Augustin Pacha (fosta Rodnei)
Str. Eroii de la Păuliş (fosta Păuliş)
Str. Erno Kallai
Str. Eugen Coşeriu
Str. Eugeniu de Savoya
Str. Felix blocurile 73, 75 şi 107
Str. Felix fără blocurile nr. 73, 75 şi 107
Str. Florimund Mercy
Pţa. Forul Eugeniu Caraba
Str. Francesco Griselini
Str. Frantz Liszt (fosta Oneşti)
Str. Frantz Schmits
Str. Gen. David Praporgescu
Str. George Ardelean
Str. George Coşbuc
Str. George Enescu
Str. Gheorghe Andraşiu (fosta Privighetorilor)
Str. Gheorghe Cucu
Str. Gheorghe Dima
Str. Gheorghe Dima nr. 5, Spitalul Clinicile Noi
Str. Gheorghe Ivănescu
Str. Gheorghe Ostrogovich (fosta Sitarului)
Str. Gheorghe Polizu
Str. G-ral Eremia Grigorescu
Str. G-ral Traian Doda (fosta Ţarcului)
Str. Grigore Alexandrescu
Str. Haga
Str. Hector
Str. Heinrich Heine
Str. Henri Coandă (fosta Tulnicului)
Str. Herţa (fosta Brateş)
Str. Horia Hulubei
Str. Horia
Ale. Hotinului (fosta Rubinului)
Str. Iancu Brezeanu
Str. Iancu Flondor (fosta Mehedinţi) imobile din Zona Bucovina nr. 22, bl. C2, nr. 24, bl. C1, nr. 32, bl. E17
Str. Iancu Flondor (fosta Mehedinţi) fără imobile din Zona Bucovina
Pţa. Iancu Huniade
Str. Iancu Jianu
Str. Ioan Nistor imobile din Zona Bucovina: nr. 2, bl. A19, nr. 4, bl. A18, nr. 5, bl. A21, nr. 6, bl. A17, nr. 7, bl. A22
Str. Ioan Plavosin (fosta Pompiliu Ştefu)
Str. Ion Barbu
Str. Ion Inculeţ (fosta Dirijorului)
Str. Ion Popovici Bănăţeanu
Str. Ion Zaicu
Bld. Ion C. Brătianu
Pţa. Ionel I.C. Brătianu
Ale. Ionel Perlea (fosta Creaţiei)
Str. Ivanovici D. Mendeleev
Str. Învăţătorului
Str. Ion Nistor
Str. Janos Bolyai (fosta Pietrosu)
Str. Jecza Peter
Str. Johann Wolf
Str. Johann Sebastian Bach (fosta Hamlet)
Str. Karoly Kos
Str. Labirint de la nr. 9 - 11 şi de la nr. 6 - 18
Str. Labirint de la nr. 1 - 7 şi de la 2 - 4
Str. Lazăr Gheorghe de la nr. 1 - 15 şi de la nr. 2 - 28
Str. Lazăr Gheorghe de la nr. 17 - 35, 85
Str. Lazăr Gheorghe de la nr. 30 - 38
Str. Lazăr Gheorghe de la nr. 40 - 48
Str. Leandrului
Str. Loichiţă Vasile
Ale. Libelulei
Pţa. Libertăţii
Str. Liege
Str. Liniştei inclusiv blocurile 1A, 1B, 1E, 1F, 1G
Ale. Lirei
Str. Lt. Ovidiu Balea
Str. Lucian Blaga
Str. Ludwig Van Beethoven
Str. Macilor
Str. Madrid
Str. Marginii
Str. Maria Dogaru
Str. Marius Moga
Str. Maria Tănase (fosta Oboiului)
Str. Martin Gemeinhardt
Int. Martir Anton Florian, imobile din Zona Bucovina: nr. 1, bl. C20, nr. 2, bl. C19, nr. 3, bl. 21a, nr. 4, bl. C18, nr. 5, bl. C21b, nr. 6, bl. C17, nr. 8, bl. C11, nr. 9, bl. C22, nr. 10, bl. C12, nr. 12, bl. C13, bl., nr., bl., nr., bl., nr., bl.
Str. Martir Cernăianu (fosta Almajului) imobile din Zona Bucovina: nr. 32, bl. C26, nr. 34, bl. C27
Str. Martir Cernăianu (fosta Almajului) fără imobile din Zona Bucovina
Str. Martir Cornel Lucuţa (fosta Opregului)
Str. Martir Dan Carpin (fosta Textiliştilor)
Int. Martir Dumitru Osman (fosta Boltei)
Ale. Martir Gheorghe Iosub (fosta Afirmării)
Ale. Martir Ioan V. Avram (fosta Merişor)
Str. Martir Ion Miron (fosta Scărişoara)
Str. Martir Leontina Bânciu (fosta Narciselor)
Str. Martir Ovidiu Munteanu imobile din Zona Bucovina: nr. 2, bl. C8, nr. 4, bl. C9, nr. 6, bl. C10, nr. 13, bl. C16, nr. 15, bl. C23a, nr. 17, bl. C23b
Str. Martir Remus Tăsală (fosta Frasinului)
Str. Martirii de la Fântâna Albă imobile din Zona Bucovina: nr. 1, bl. C38, nr. 2, bl. C37, nr. 3, bl. B27a, nr. 4, bl. B25b, nr. 5, bl. B27b, nr. 6, bl. B25a, nr. 7, bl. B28, nr. 8, bl. B24, nr. 9, bl. B29, nr. 10, bl. B23, nr. 12, bl. B22, nr. 14, bl. B21
Str. Matei Basarab imobile din Zona Bucovina: nr. 11, bl. A5, nr. 13, bl. A6, nr. 15, bl. A15, nr. 17, bl. A16, nr. 23, bl. A23, nr. 25, bl. A24, nr. 27, bl. A25a, nr. 29, bl. A25b, nr. 3, bl. A1, nr. 5, bl. A2, nr. 7, bl. A3, nr. 9, bl. A4
Str. Matei Basarab fără imobile din Zona Bucovina
Str. Maximilien Robespierre
Str. Mărăşeşti
Str. Mărăşeşti nr. 5, Clinica Dermato-Venerologie şi Clinica de Oncologie
Pţa. Mărăşti
Str. Medicinei
Str. Mesteacănului
Str. Michelangelo
Bld. Mihail Eminescu
Str. Miloş Cirneanski (fostă Călăraşi) imobile din Zona Bucovina: E9, E10, E11, E12, E13, E14, E15, E16, E17, E18, E19, E20, E23, E24, E25, E26, E27
Str. Mircea cel Bătrîn bl.: 1, 7, 8, 9, 27, 28, 41, 26, 73, 81, 16, 74, 51, 51A, 73a, 43, 44, 45, 39A, 82, 38A, 18, 24, 25, 29
Str. Mircea cel Bătrîn bl.: 5, 6, 66, 48, 59, 60, 55, 56, 57, 62, 52, 31, 58, 30, 63, 64, 54, 49, 50, 35, 11, 12, 12A, 37, 53, 70, 71, 31A, 17, 34, 58A, 52A, 42A
Str. Miresei
Str. Moise Doboşan (fosta Călimăneşti) de la nr. 1 - 105 şi de la nr. 2 - 100
Str. Munteniei, imobile din Zona Bucovina: bl. B26, C28, C29, C30, C31, C32, C33, C35, C36, C39, C40
Str. Munteniei, fără imobile din Zona Bucovina
Str. Negru Vodă (fără dispoziţie în nomenclator)
Str. Nicolae Iorga
Str. Nicolae Table
Str. Nicolaus Lenau
Str. Nicu Filipescu (fosta Leonte Filipescu)
Str. Nikolaus Berwanger
Str. Oituz
Str. Orşova
Str. Palanca
Str. Pan Halipa, imobile din Zona Bucovina: nr. 1, bl. C3, nr. 2, bl. A11, nr. 3, bl. A20 (sc. A+B), nr. 4, bl. A10, nr. 5, bl. A14, nr. 6, bl. A9, nr. 8, bl. A8, nr. 10, bl. A7
Str. Panait Istrati (fosta Brăila)
Str. Paris
Str. Patriarh Miron Cristea (fosta Asaneşti)
Str. Paul Chinezu
Str. Pavel Rotariu
Int. Petre Păcurariu
Str. Petru Bandu
Str. Petru Vintilă
Str. Pictor Nicolae Grigorescu
Str. Piatra Craiului
Str. Poneasca
Str. Popa Laurenţiu
Str. Popa Laurenţiu (D)
Str. Proclamaţia de la Timişoara (fosta M. Eminescu)
Str. Profesor Doctor Valeriu Alaci (fosta Somnului)
Spl. Protopop Meletie Drăghici (fosta Industria Lânii)
Str. Radu Negru
Str. Răsăritului
Str. Reg. 13 Călăraşi
Str. Regimentul 5 Vânători
Bld. Regele Ferdinand I (fostă Politehnicii)
Pţa. Regina Maria
Str. Rene Brasey (fosta Tâmpa)
Bld. Republicii de la nr. 1 - 9 şi de la nr. 2 - 12
Bld. Revoluţiei 1989
Bld. Revoluţiei 1989 nr. 12, Clinica ASCAR
Bld. Revoluţiei 1989 nr. 6, Clinica O.R.L.
Str. Rubinstein Arthur
Str. Rudăria
Str. Sabin Evuţianu
Str. Salciei
Str. Samuil Şagovici (fosta Bărăganului)
Str. Sculptor Dimitrie Paciurea
Ale. Scurtă
Str. Semenic
Cal. Sever Bocu (fosta Lipovei) de la 1 - 43 inclusiv blocurile 46, 47 AB, A1
Cal. Sever Bocu (fosta Lipovei) de la nr. 2 - 44 inclusiv blocurile: C1, C2, C3, C4, B55, B56, B57
Str. Sextil Puşcariu
Str. Sfântul Ioan nr. 3, Clinica de Oftalmologie
Pţa. Sfânta Maria
Pţa. Sfîntul Gheorghe
Str. Sg. Constantin Muşat
Str. Soroca (fosta Operetei)
Ale. Speranţei
Spl. Spiru Haret
Str. Stelelor
Str. Storojineţ imobile din Zona Bucovina: nr. 1, bl. B20a, nr. 3, bl. B20b, nr. 4, bl. B14, nr. 5, bl. B30, nr. 6, bl. B13, nr. 7, bl. B31, nr. 8, bl. B12, nr. 9, bl. B32
Str. Storojineţ, fără imobile din Zona Bucovina
Str. Suceava
Int. Sunetului
Str. Ştefan Cicio-Pop
Str. Ştefan Procopiu
Str. Teiului
Str. Terezia Ocsko
Str. Timiş de la nr. 1 - 11 şi de la nr. 2 - 8
Str. Timiş de la nr. 10 - 18
Str. Timiş de la nr. 13 - 15 şi de la nr. 20 - 22
Cal. Torontalului de la nr. 1 - 21 şi de la nr. 2 - 16
Cal. Torontalului de la nr. 23 - 65 şi de la nr. 18 - 88
Str. Traian Grozăvescu
Str. Traian Novac (fosta Tipografilor)
Str. Tristan Tzara
Str. Tudor Arghezi
Spl. Tudor Vladimirescu
Spl. Tudor Vladimirescu nr. 13, Spitalul C.F.R.
Str. Tulcea
Tre. Turnu Roşu
Pţa. Ţepeş Vodă
Str. Ulmului
Int. Umbroasă
Pţa. Unirii
Str. Valeriu Branişte
Str. Vasile Alecsandri
Str. Vasile Goldiş (fosta Buftea Timişoara)
Pţa. Victoriei
Ale. Viilor imobile din Zona Bucovina nr. 9, bl. B33a, nr. 11, bl. B33b, nr. 13, bl. B34, nr. 15, bl. B35, nr. 17, bl. B36a, nr. 19, bl. B36b
Ale. Viilor, fără imobile din Zona Bucovina
Str. Vlad Bănăţeanu
Str. Vlad Victor Delamarina
Str. Vrancei
Str. Vuk St. Caradjici (fosta Paroşeni)
Str. Wolfgang Iohann Goethe
Int. Zenit
Int. Zînelor
Căminul de bătrâni "A. Muller Guttenbrunn"
Sursa: site-ul BEC.


Harta politicii
a apărut în

hartapoliticii.ro © 2008-2012

Toate datele de pe acest site sunt oferite cu caracter orientativ. Folosind acest site acceptați că autorii nu își asumă nici o răspundere pentru corectitudinea acestor informații. Dacă aveți întrebări, sugestii sau opinii, vă rog să mă contactați.