|
Candidat |
Partid |
Voturi |
|
Jean Popescu
|
PD-L |
9339,
cu 11411 ar fi obținut 50%+1
|
|
Sache Neculaescu
|
PSD+PC |
6465,
cu 3490 ar fi prins un loc alocat partidului
|
|
Gabriel Plăiaşu
|
PNL |
3347,
câștigător
|
|
Cristinel Răduță
|
PNG-CD |
504,
cu 20246 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dumitru-Sorin Popescu
|
PRM |
499,
cu 20251 ar fi obținut 50%+1
|
|
Nicolae Păun
|
PRP |
111,
cu 23093 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ştefan Buciuta
|
UUR |
52,
cu 24066 ar fi obținut 50%+1
|
|
Varujan Pambuccian
|
UAR |
52,
cu 26148 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aurel Vainer
|
FCER |
49,
cu 26051 ar fi obținut 50%+1
|
|
Liana Dumitrescu
|
AMR |
45,
cu 27361 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dragoş-Gabriel Zisopol
|
UER |
35,
cu 17699 ar fi obținut 50%+1
|
|
Blanka Kakassy
|
UDMR |
34,
cu 20716 ar fi obținut 50%+1
|
|
Oana Manolescu
|
ALAR |
31,
cu 23112 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ovidiu-Victor Gant
|
FDGR |
29,
cu 21123 ar fi obținut 50%+1
|
|
Adrian-Miroslav Merka
|
UDSCR |
26,
cu 26182 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dusan Popov
|
USR |
21,
cu 23026 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mihai Radan
|
UCR |
20,
cu 23296 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mircea Grosaru
|
AIR |
17,
cu 26147 ar fi obținut 50%+1
|
|
Miron Ignat
|
CRLR |
14,
cu 22852 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ghervazen Longher
|
UPR |
14,
cu 23119 ar fi obținut 50%+1
|
|
Niculae Mircovici
|
UBBR |
14,
cu 20333 ar fi obținut 50%+1
|
|
Iusein Ibram
|
UDTR |
14,
cu 20655 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aledin Amet
|
UDTTMR |
12,
cu 26184 ar fi obținut 50%+1
|
|
Gheorghe Firczak
|
UCRR |
5,
cu 26168 ar fi obținut 50%+1
|
DAMBOVITA-Colegiul uninominal nr.1
Oraşul FIENI
Localitate componentă: Fieni
Sate ce aparţin oraşului: Berevoeşti, Costeşti
Comuna Bărbuleţu
Sate: Bărbuleţu, Cetăţuia, Gura Bărbuleţului
Comuna Bezdead
Sate: Bezdead, Broşteni, Costişata, Măgura, Tunari, Valea Morii
Comuna Buciumeni
Sate: Buciumeni, Dealu Mare, Valea Leurzii
Comuna Iedera
Sate: Iedera de Jos, Colibaşi, Cricovu Dulce, Iedera de Sus
Comuna Malu Cu Flori
Sate: Malu Cu Flori, Capu Coastei, Copăceni, Micloşanii Mari, Micloşanii Mici
Comuna Moroeni
Sate: Moroeni, Dobreşti, Glod, Lunca, Muşcel, Pucheni
Comuna Moţăieni
Sate: Moţăieni, Cucuteni
Comuna Pietrari
Sate: Pietrari, Aluniş, După Deal, Şipot, Valea
Comuna Pietroşiţa
Sate: Pietroşiţa, Dealu Frumos
Comuna Pucheni
Sate: Pucheni, Brădăţel, Meişoare, Valea Largă, Vârfureni
Comuna Râu Alb
Sate: Râu Alb de Jos, Râu Alb de Sus
Comuna Runcu
Sate: Runcu, Brebu, Bădeni, Ferestre, Piatra, Siliştea
Comuna Valea Lungă
Sate: Valea Lungă-Cricov, Băceşti, Izvoru, Moşia Mică, Şerbăneasa, Ştubeie Tisa, Valea Lungă-Gorgota, Valea Lungă-Ogrea, Valea Mare, Valea lui Dan
Comuna Văleni-Dâmboviţa
Sate: Văleni-Dâmboviţa, Mesteacăn
Comuna Vârfuri
Sate: Vârfuri, Cojoiu, Cârlăneşti, Merişoru, Stăteşti, Şuviţa, Ulmetu
Comuna Vişineşti
Sate: Vişineşti, Dospineşti, Sultanu, Urseiu