|
Candidat |
Partid |
Voturi |
|
Adrian George Scutaru
|
PNL |
13511,
câștigător
|
|
Petre Emanoil Neagu
|
PSD+PC |
5997,
cu 7515 ar fi depășit pe primul clasat
|
|
Liviu Mihai Mocanu
|
PD-L |
4258,
cu 9254 ar fi depășit pe primul clasat
|
|
Dumitru Sandulache
|
PRM |
630,
cu 24943 ar fi obținut 50%+1
|
|
Nicolae Păun
|
PRP |
403,
cu 23093 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ion-Florian Angelo
|
PNG-CD |
397,
cu 25176 ar fi obținut 50%+1
|
|
Adrian-Miroslav Merka
|
UDSCR |
49,
cu 26182 ar fi obținut 50%+1
|
|
Oana Manolescu
|
ALAR |
39,
cu 23112 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aurel Vainer
|
FCER |
38,
cu 26051 ar fi obținut 50%+1
|
|
Iusein Ibram
|
UDTR |
36,
cu 20655 ar fi obținut 50%+1
|
|
Niculae Mircovici
|
UBBR |
34,
cu 20333 ar fi obținut 50%+1
|
|
Aledin Amet
|
UDTTMR |
23,
cu 26184 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ferenc Demeter
|
UDMR |
22,
cu 25551 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ştefan Buciuta
|
UUR |
22,
cu 24066 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ovidiu-Victor Gant
|
FDGR |
20,
cu 21123 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mihai Radan
|
UCR |
16,
cu 23296 ar fi obținut 50%+1
|
|
Mircea Grosaru
|
AIR |
13,
cu 26147 ar fi obținut 50%+1
|
|
Gheorghe Firczak
|
UCRR |
12,
cu 26168 ar fi obținut 50%+1
|
|
Varujan Pambuccian
|
UAR |
12,
cu 26148 ar fi obținut 50%+1
|
|
Liana Dumitrescu
|
AMR |
12,
cu 27361 ar fi obținut 50%+1
|
|
Ghervazen Longher
|
UPR |
10,
cu 23119 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dragoş-Gabriel Zisopol
|
UER |
8,
cu 17699 ar fi obținut 50%+1
|
|
Miron Ignat
|
CRLR |
6,
cu 22852 ar fi obținut 50%+1
|
|
Dusan Popov
|
USR |
4,
cu 23026 ar fi obținut 50%+1
|
BUZAU-Colegiul uninominal nr.1
Oraşul NEHOIU
Localitate componentă: Nehoiu
Sate ce aparţin oraşului: Bâsca Rozilei, Chirleşti, Curmătura, Lunca Priporului, Mlăjet, Nehoiaşu, Păltineni, Stănila, Vineţişu
Oraşul PĂTÂRLAGELE
Localităţi componente: Pătârlagele, Calea Chiojdului, Crâng, Fundăturile, Gornet, Lunca, Mănăstirea, Mărunţişu
Sate ce aparţin oraşului: Muşcel, Poienile, Sibiciu de Sus, Stroeşti, Valea Lupului, Valea Sibiciului, Valea Viei
Comuna Berca
Sate: Berca, Băceni, Cojanu, Joseni, Mânăstirea Răţeşti, Pleşcoi, Pleşeşti, Pâclele, Răteşti, Sătuc, Tâţârligu, Valea Nucului, Viforâta
Comuna Calvini
Sate: Calvini, Bâscenii de Jos, Bâscenii de Sus, Frăsinet, Olari
Comuna Cătina
Sate: Cătina, Corbu, Slobozia, Valea Cătinei, Zeletin
Comuna Chiojdu
Sate: Chiojdu, Bâsca Chiojdului, Cătiaşu, Lera, Plescioara, Poeniţele
Comuna Cislău
Sate: Cislău, Buda Crăciuneşti, Bărăşti, Gura Bâscei, Scărişoara
Comuna Măgura
Sate: Măgura, Ciuta
Comuna Pănătău
Sate: Pănătău, Begu, Lacu Cu Anini, Măguricea, Plăişor, Râpile, Sibiciu de Jos, Tega, Zahareşti
Comuna Pârscov
Sate: Pârscov, Bădila, Curcăneşti, Lunca Frumoasă, Oleşeşti, Pârjoleşti, Robeşti, Runcu, Tocileni, Trestieni, Târcov, Valea Purcarului
Comuna Tisău
Sate: Izvoru, Bărbunceşti, Grăjdana, Haleş, Izvoranu, Leiculeşti, Pădurenii, Salcia, Strezeni, Tisău, Valea Sălciilor
Comuna Unguriu
Sate: Unguriu, Ojasca
Comuna Vipereşti
Sate: Vipereşti, Muscel, Pălici, Ruşavăţ, Tronari, Ursoaia